Aktualności

Pierwszy Interaktywny Festiwal Podróżniczy Jarosława Kuźniara!

9-11 października to termin pierwszego festiwalu podróżniczego Jarosława Kuźniara. Część podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, część połączy się ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia. Tego nie można przegapić!

KUP MAGAZYN PIENINY ------------------------------------------------>

Pierwszy Interaktywny Festiwal Podróżniczy Jarosława Kuźniara

9-11 października to termin pierwszego festiwalu podróżniczego Jarosława Kuźniara. Część podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, część połączy się ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia. Całość będzie transmitowana na żywo w Internecie, z kolei dla przybyłych uczestników przewidziane są specjalne warsztaty fotograficzne oraz VIDEO, poprowadzone przez Krystiana Bielatowicza (Akademia NIKONA) i Jarosława Kuźniara.

Poza szlakiem, czyli inaczej, ciekawiej, mocniej. Każdy ma swój sposób na podróże. Nas fascynują te, które wykraczają poza klasyczne poznanie. A za podróżami stoją ludzie. Kiedy zaczęliśmy się nad tym dłużej zastanawiać, poczuliśmy, że trzeba się spotkać, wymienić doświadczeniami. I tak powstał zamysł pierwszego interaktywnego i międzykontynentalnego festiwalu goforworld.com by Kuźniar. 9-11 października w Szczawnicy spotkamy się – na żywo, LIVE, online.

Rozmowy o podróżach. Dyskusje. O kobietach w Gwatemali, o tubylcach w Ugandzie, o życiu w Australii, o rzeczywistości na Filipinach... Podróżnicy, którzy przyjadą do nas osobiście lub połączą się z nami online – na przykład z Hongkongu czy Urugwaju. Różne strefy czasowe, różni ludzie, różne doświadczenia. Wszyscy w jednym miejscu...

Całość poprowadzi Jarosław Kuźniar. Będzie rozmawiał z szeregiem osobowości i pytał: co jest "poza szlakiem"? Czy podróż to tylko poznanie, czy coś więcej? Jako Goście z całego świata wystąpią m.in. Julia Raczko (Australia) , Karolina Marczewska (Urugwaj), Maria Hawranek i Szymon Opryszek (Intoamericas.com), Rafał Baran (Filipiny) i wielu innych.

Festiwal startuje 9 października mocnym akcentem – spektaklem teatralnym (teatru no Jakuba Karpoluka) i filmem podróżniczym („Uciec na Pitcairn”, reż Marek Ułan-Szymański). W sobotę, 10 października, nasi podróżnicy podzielą się swoją opowieścią w trakcie paneli dyskusyjnych a dzień zakończą specjalnym koncertem. W niedzielę zapraszamy na część warsztatową. Festiwalowi będzie towarzyszył konkurs fotograficzny, pod patronatem Akademii Nikona, na najlepsze zdjęcie zrobione „POZA SZKLAKIEM„ ( zdjęcia należy nadsyłać na adres: biuro@goforworld.com). Wszystko rozegra się w klimatycznym Dworku Gościnnym w sercu polskich Pienin w Szczawnicy.

Przedsprzedaż biletów na e-bilet.pl oraz bilety@dworekgoscinny.pl (od 23.09.2015)

Kontakt: biuro@goforworld.com

Partnerzy: Akademia Nikona, Jeep

PROGRAM

9 października (piątek)
18:00 Oficjalne powitanie Gości
18:30 Sztuka japońska. Spektakl Teatru Nō Jakuba Karpoluka
20:00 – 21:05 Film „Uciec na Pitcairn” (reż. Marek Ułan-Szymański)
10 października (sobota)
Transmisja online - na żywo - w Internecie.
09:45 – 10:00 Przywitanie Gości. Otwarcie paneli.
10:00 – 10:20 Intoamericas [Live]
10:20 – 10:30 Dyskusja
10:40 – 11:00 Julia Raczko (Australia) [on-line]
11:00 – 11:10 Dyskusja
11:15 – 11:35 Kasia Urbaniak (Hong Kong) [on-line]
11:35 – 11:45 Dyskusja
11:45 – 12:15 Przerwa
12:15 – 12:35 Rafał Baran (Filipiny) [on-line]
12:35 – 12:45 Dyskusja
12:45 – 13:05 Ilona Patro & Tomek Kozakiewicz [live]
13:05 – 13:15 Dyskusja
13:15 – 14:30 Przerwa
14:35 – 14:55 Krystian Tuchmacher (Ameryka Płd.) [live]
14:55 – 15:05 Dyskusja
15:05 – 15:25 Karolina Marczewska (Urugwaj) [on-line]
15:25 – 15:35 Dyskusja
15:35 – 15:55 Twins on Tour (Afryka) [live]
15:55 – 16:05 Dyskusja
16:05 – 16:50 Przerwa
17:00 – 17:20 Ewa Polak (Gwatemala) [on-line]
17:20 – 17:30 Dyskusja
17:30 – 18:30 Krystian Bielatowicz (Akademia Nikona) - prezentacja
19:00 - ... Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego "Poza Szlakiem”
20:00 – 21:00 Koncert "Afrykańskie rytmy"
21:00 - ... dyskusje w kuluarach
11 października (niedziela)
10:00 – 12:00 Warsztaty fotograficzne Akademia Nikona (Prowadzi: Krystian Bielatowicz)
12:00 – 13:00 Przerwa
13:00 – 15:00 Warsztaty Video & SM (Prowadzi: Jarosław Kuźniar)

PRELEGENCI

Na żywo (Live)

IntoAmericas
Dziennikarze i podróżnicy. Ich teksty ukazują się między innymi na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Mistrzowie pióra, przemierzają świat w poszukiwaniu wyjątkowych historii. Niebawem ukaże się ich debiutancka książka.

Krystian Tuchmacher
Reprezentant teamu, który podbił Amerykę Południową. Dwóch odważnych, którzy porzucili wygodne życie w Warszawie, aby podążyć za pragnieniem podróży. We wrześniu 2014 roku wyruszyli w podróż do Ameryki Południowej, która zajęła im niecały rok.

Ilona Patro i Tomasz Kozakiewicz
Podróżnicy, którzy wyjechali do Indii, aby poznawać kulturę i realizować niezwykłą misję.

Jakub Korpoluk
Kulturoznawca i japonista, wykładowca na Wydziale Kultury Japonii w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Jest stypendystą Japan Foundation i PAN. Studiował na Uniwersytecie Waseda w Tokio.

Twins On Tour
Dwie siostry, dwa przeciwległe bieguny tego samego świata, dwa spojrzenia na życie. Od 23 lat tworzą zgrany zespół, w którym razem się dopełniają i wzajemnie inspirują. Naszym Gościem będzie Kasia – francuskojęzyczna strona duetu. Bez pamięci zakochana w Afryce. Opowie nam o swojej wizycie w Ugandzie.


On-line

Ewa Polak
Wyjątkowa podróżniczka, która udała się do Gwatemali, aby wspomóc lokalne kobiety w odnajdowaniu własnej wartości i tożsamości. Podróże Ewy to misja, ale również duża pokora w stosunku do ludzi i ich obyczajów.

Julia Raczko
Wyjechała do Australii, aby zobaczyć kontynent. Została, bo zakochała się zarówno w miejscu, jak i w człowieku. Dziś dzieli się swoją miłością do Australii i pokazuje ją polskim czytelnikom na swój unikalny sposób.

Kasia Urbaniak
Wyjechała do Hongkongu, aby podjąć wyzwanie zawodowe. Szybko się okazało, że to miasto aż kipi od niesamowitej i bogatej kultury. Kasia dzieli się tym ze swoimi czytelnikami i pokazuje, jak można się odnaleźć w zupełnie nowym środowisku.

Rafał Baran
Podróżnik, który zamieszkał na Filipinach i spełnił swoje marzenie. Ma za sobą m.in. trekking za kołem podbiegunowym w Laponii.

Karolina Marczewska
Była dziennikarka TVN24, obecnie gwiazda urugwajskiej telewizji. Ten niesamowity kraj zna doskonale i to zarówno od strony kultury, jak i mediów.

Mateusz Konopacki i Marek Ułan-Szymański
Młodzi podróżnicy i studenci PWSFTViT w Łodzi, którzy zrealizowali niezwykły film krótkometrażowy. Jako jedni z nielicznych dostali się na Pitcairn, niezwykłą wyspę, zamieszkałą jedynie przez kilkudziesięciu mieszkańców.


Warsztaty

JAROSŁAW KUŹNIAR

Przede wszystkim dziennikarz. Zawsze głodny wiedzy i będący na bieżąco. Pracujący w mediach od szesnastego roku życia, ani na chwilę nie przystając na ścieżce rozwoju. A ta zawsze była ciekawa: Polskie Radio Pogram Trzeci, Radio Zet, TVN24, TVN Style, TVN. Każda z tych marek nauczyła go czegoś nowego, dała doświadczenie, ale kazała również iść o krok dalej.

Czerpał od Mistrzów. Kaczkowski, Niedźwiecki, Kydryński, Mann, Miszczak – to oni kształtowali jego umiejętności, mieli wpływ na chęć nauki. To się nie zmieniło aż do dzisiaj.
Laureat Telekamery 2015 w kategorii „Prezenter informacji“. Jako frontman porannego TVN24 przez prawie dekadę wstawał i wiedział, co się dzieje w Polsce i na świecie, jeszcze zanim polskie społeczeństwo wypiło pierwszą kawę.

Dziennikarstwo, to nie jedyna miłość Kuźniara. Ta dziedzina stanowi zaledwie wstęp do dalszych działań. Jarosław Kuźniar to wykładowca SWPS. Trener social media i marki osobistej. Najpopularniejszy polski dziennikarz w nowych mediach (Twitter 300 000 obserwujących, Facebook 30 000 obserwujących, Periscope 5 000 widzów

Jarosław Kuźniar to szkoleniowiec. Pomaga oswajać się z mediami, pokazuje, jak można je wykorzystać do promocji swoich działań i jak przekuwać potęgę internetowej społeczności w sukces.
Zakochany w podróżach. Właściciel biura podróży globtroterskich i serwisu podróżniczego goforworld.com, gdzie realizuje najśmielsze marzenia o dalekich wyprawach. Pokazuje Polakom, że można wszystko - wystarczy tylko chcieć i ciężko pracować. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego – filologia polska, specjalność dziennikarstwo.

KRYSTIAN BIELATOWICZ

Fotograf, filmowiec, archeolog. Wychował się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ukończył archeologię Ameryki Łacińskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Specjalizuje się w fotoreportażu społecznym oraz street photo. Jest redaktorem portalu Szeroki Kadr, dla którego zrealizował ponad siedemdziesiąt wywiadów multimedialnych z fotografami z Polski, USA i Wielkiej Brytanii. Należy także do grona wykładowców Akademii Nikona.

Jego fotografie publikowane były m.in. w: Newsweek Polska, National Geographic Polska, National Geographic Traveler, Polityce, Dużym Formacie Gazety Wyborczej, Przekroju, The Virginia Quarterly Review (USA), Private Magazine (Włochy), El Comercio i Caretas (Peru). Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Peru, Leica Gallery w Warszawie, Galeria Pauza w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Zakopanem.

BILETY
Karnety: wstęp na wszystkie wydarzenia pt, sob, niedz (z wyłączeniem warsztatów) - 50 zł
Bilet ulgowy (młodzież, ucząca się do 18 l.) - 30 zł.

Bilety 1-dniowe (Bilet upoważnia do wstępu na wszystkie prezentacje danego dnia, z wyłączeniem warsztatów)
Normalny: 30 zł
Ulgowy: 15 zł ( dla dzieci i młodzieży uczącej się do 18 l.)
Bilety na pojedyncze wydarzenia:
Prelekcja: 10 zł (do nabycia przed wejściem w Dworku Gościnnym)
Koncert / Spektakl: 30 zł
Film: 15 zł
Warsztaty FOTO
cz. 1 prelekcja: 10 zł
cz. 2 praktyczna: 100 zł (dla osób wykupujących karnet na całość festiwalu - 30 zł)
Warsztaty VIDEO
cz. 1 prelekcja: 10 zł
cz. 2 praktyczna: 150 zł (dla osób wykupujących karnet na całość festiwalu - 30 zł)
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona

Sprzedaż biletów:
ebilet.pl, Dworek Gościnny w Szczawnicy, Butik "I Love Szczawnica", Willa Marta w Szczawnicy

Bilety na pojedyncze wydarzenia do nabycia w Dworku Gościnnym.
Sprzedaż biletów tuż przed wydarzeniami w miarę wolnych miejsc.

Aktualny numer

Dołącz do nas