Aktualności

PRZEGLĄD PRASY: Modrzewie w magazynie TTG Central Europe!

Magazyn turystyczny TTG Central Europe — jedyny w Polsce periodyk turystyczny łączący w sobie misję magazynu dla branży oraz pisma dla konsumenta usług turystycznych — przygotował specjalne wydanie o legendarnych polskich hotelach. W tym projekcie wziął udział Modrzewie Park Hotel, jako jeden z dziesięciu najciekawszych obiektów wytypowanych przez magazyn. Zapraszamy do lektury o historii i nie tylko.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->Położony na wzgórzu, skryty pośród modrzewiowego lasu, góruje nad głowami. Ciepłe światła wydostające się z dużych okiennic przemykają pomiędzy parkiem, by zaskoczyć i intrygować gości kurortu spacerujących wieczornymi alejkami uzdrowiskowymi czy historycznym Placu Dietla. Jeszcze nie tak dawno ruina, obdarty z tynku i wspomnień budynek, dzisiaj pięciogwiazdkowy hotel, który zachwyca i opowiada swoją niezwykłą historię.

Szczawnica - Królowa Polskich Wód. W okresie dwudziestolecia międzywojennego była perłą na mapie uzdrowisk i w tym czasie rozwijała się błyskawicznie - powstawały hotele, wille, domy zdrojowe, sanatoria, do których zjeżdżali przedstawiciele polskich elit.

Wtedy to, w latach 1938-39, w celu podniesienia prestiżu kurortu wybudowana została, wg projektu i pod kierunkiem inż. Stanisława Dziewolskiego, komfortowa rodzinna willa zwana "Domem pod Modrzewiami", która do 1945 roku pełniła po części funkcję hotelu. Stanowiła własność córki ówczesnego włodarza większości ziem szczawnickich, Adama hr. Stadnickiego, Marii i jej męża Stefana Świeżawskiego, profesora filozofii - kierującego od 1946 roku Katedrą Historii Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Willa, zawsze przytulna i pełna rodzinnej atmosfery, otwarta na gości z różnych stron Polski.

Willa, jak na tamte czasy, urządzona była z rozmachem, w typowym stylu okresu międzywojennego. Oferowała wiele luksusów i udogodnień - funkcjonowało centralne ogrzewanie, każdy pokój posiadał aneks z umywalką wyposażoną w bieżącą ciepłą i zimną wodę, a na 1. i 2. piętrze, gdzie obecnie zlokalizowane są windy hotelu, znajdowały się łazienki z wannami, gdzie można było zamówić kąpiel przygotowaną przez pokojówki - wspomina Helena Deskur, córka Marii i Stefana Swieżawskich. Pomimo wojny i przybywających w willi Niemców, to miejsce zawsze przyciągało ciekawych ludzi - profesorów, artystów. Dom wręcz tętnił życiem rodzinno-towarzyskim - dodaje.

Podczas II Wojny Światowej willa "Modrzewie" wielokrotnie stanowiła schronienie dla niezliczonej liczby polskich arystokratów. W Księdze Gości, skrupulatnie prowadzonej przez Stefana Swieżawskiego, odnotowano między innymi nazwiska Czartoryskich, Krasińskich, Lubomirskich, Mańkowskich, Rylskich, Sapiehów, Sierakowskich, Starowiejskich czy Zamoyskich. Niestety, w okresie okupacji willę zajęli Niemcy. Swieżawscy mogli jedynie otrzymać pokoje na drugim piętrze, na dwóch niższych okupanci zakwaterowali kolejno wojskowy szpital polowy, hotel dla Niemców oraz pielęgniarki z Luftwaffe, którzy przyjeżdżali do Szczawnicy na wypoczynek i wakacje. Po drugiej wojnie przez pewien czas działał tu Czerwony Krzyż, potem uzdrowiskowy szpital sanatoryjny. Z luksusowej willi pozostał jedynie sentyment i zdjęcia.

Nadzieja na wielki powrót ożyła w 2005 roku, kiedy to spadkobiercy dóbr Adama hr. Stadnickiego odzyskali prawa do rodzinnego majątku. Rozpoczął się proces rewitalizacji, a do realizacji wszystkich inwestycji powstała spółka rodzinna Thermaleo, założona przez Andrzeja Mańkowskiego, a obecnie prowadzona przez trójkę rodzeństwa - Helenę, Christophe i Nicolasa Mańkowskich.

W 2005 roku Andrzej Mańkowski, by kontynuować rodzinne tradycje oraz przywrócić willi jej należytą pozycję i splendor, odkupił "Modrzewie" od kuzynów i zdecydował się, zgodnie z pierwowzorem, odtworzyć w tym miejscu hotel. W 2009 roku, nawiązując do tradycji, tchnięto w budynek nowe życie oddając go do użytku jako Modrzewie Park Hotel - pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach, będący połączeniem luksusu i familijnej atmosfery. Niegdyś otwarty na gości i przyjaciół, dzisiaj realizuje dawną filozofię - każdy gość ma się tutaj czuć jak w rodzinnym domu.

Dzisiejszy jego wygląd jest efektem długotrwałych prac. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany przy jednoczesnym poszanowaniu historii i ducha drzemiącego w murach. Precyzyjny dobór materiałów oraz elementów dekoracyjnych sprawia, iż w w hotelu panuje niepowtarzalna, rodzinna atmosfera.

Modrzewie Park Hotel ***** utrzymany w stylu art deco. Każdy element aranżacji daje poczucie luksusu - od dyskretnej elegancji wystroju wnętrz, poprzez najwyższej jakości usługi, a na wyśmienitej kuchni i komfortowym SPA kończąc.

Kolorystyka wnętrz dobrana jest w taki sposób by współgrała z nasłonecznieniem pomieszczeń i budynku. Podstawą dla klimatycznej całości pomieszczeń jest delikatny beż w różnych odcieniach i kompozycjach. W pokojach najbardziej wyeksponowanych na słoneczne światło zastosowano, ponadto, ciepły odcień bordo. Natomiast pokoje zachodnie wzbogacono nutą złotego koloru, którzy nastraja gości pozytywnie swoim ciepłem.

Całość aranżacji sprawia, że jest to idealne miejsce dla gości ceniących sobie wygodę, luksus, a także szukających spokoju i ukojenia duszy. Każdy szczegół wyposażenia pokoi został skrupulatnie dobrany: kołdry z gęsiego pierza, puszyste szlafroki, kosmetyki do kąpieli marki Hermes oraz tarasy czy balkony sprawiają wrażenie idealnego dopasowania do każdych upodobań.

Cały hotel utrzymany jest w stylu art deco, ale dodaliśmy też dość dużo nowoczesnych elementów, aby uniknąć wrażenia ciężkości typowego dla stylu lat 30. - opowiada Nicolas Mańkowski, Dyrektor Generalny Thermaleo. Zależało nam na zaoferowaniu naszym gościom najwyższego komfortu i walorów estetycznych, przy jednoczesnym utrzymaniu niepowtarzalnego charakteru budynku.

Modrzewie Park Hotel ***** dysponuje 17 luksusowymi pokojami, w tym apartamentem prezydenckim. Ponadto goście mogą także korzystać z kameralnego SPA, restauracji oraz pełnego nastroju baru.

Wiele elementów hotelu, jak nazwa restauracji i baru, nawiązują do francuskich korzeni i historii naszej rodziny - dodaje Nicolas Mańkowski. Ponadto, proponowane menu odzwierciedla ducha tego miejsca. Chcemy, by serwowane tu potrawy zadowalały najbardziej wybredne podniebienia i sprawiały, że goście będą wracali.

Modrzewie Park Hotel ***** to również ekskluzywne centrum biznesowe. Sala konferencyjna miesząca 16 osób została zaprojektowana według najnowszych technologicznych standardów. Dyskretna i profesjonalna obsługa czyni z hotelu doskonałe miejsce na organizację prestiżowych spotkań biznesowych oraz elitarnych zjazdów i konferencji.

Kameralne SPA, pełne intymności, oferuje ekskluzywne zabiegi relaksacyjne i upiększające na twarz i ciało. Zabiegi są wyrafinowane, nowatorskie i przede wszystkim skuteczne. Prowadzone w przyjaznej atmosferze, która dodatkowo wzmacnia efekt relaksacji i odprężenia.

Nastrojowy klimat znajdującego się na parterze Wellness zachęca do skorzystania z basenu z symulacją prądu rzeki, dobroczynnego pobytu w łaźni tureckiej, sauny lub jacuzzi, by na końcu wziąć aromatyczny prysznic z ekstraktami eukaliptusa i mięty, gdzie kolor światłą będzie zmieniał się w zależności od zapachu. Do dyspozycji gości są również słoneczne tarasy, na których można odpocząć wsłuchując się w szum pobliskich modrzewi. Powietrze przesycone zapachem wiekowego lasu pomaga szybko zrelaksować się i odprężyć. Intymna atmosfera tego miejsca oraz wyjątkowe położenie hotelu sprawiają, że jest ono idealne na romantyczne kolacje przy świecach lub kameralne spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. Szef kuchni proponuje międzynarodowe dania o subtelnym i oryginalnym smaku, których idealne dopełnienie stanowi bogaty wybór win, w tym wyjątkowe Cuvee Speciale Szczawnica - wino produkowane przez właścicieli we francuskiej Langwedocji, wyłącznie dla gości Szczawnicy. W hotelowym barze panuje sprzyjająca relaksowi kameralna atmosfera. Miękkie fotele, rozproszone światło oraz nastrojowa muzyka pozwalają na błogi wypoczynek.

Modrzewie Park Hotel ***** to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami. Połączyliśmy w nim to, co dla nas jest ważne, czyli najwyższe standardy usług oraz rodzinną i serdeczną atmosferę. Willa zawsze tętniła życiem i była pełna dobrej energii. Dzisiaj nadal tak jest. Te elementy są dla nas bardzo istotne - opowiada Helena Mańkowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji spółki Thermaleo.

Wysokie standardy usług, gama ekskluzywnych zabiegów, jak i smaczna kuchnia sprawiają, że Modrzewie Park Hotel ***** to wyznacznik luksusu i elegancji, gdzie podczas pobytu każdy gość czuje się jak w domu u dobrych znajomych - zgodnie z tradycją, jak przed niespełna osiemdziesięcioma laty.Cały artykuł wraz z fotografiami dostępny w magazynie TTG Central Europe. Zapraszamy:

http://newsletter.thermaleo.pl/contents/news/TTG_Legendy_polskiego_hotelarstwa_2015.pdf
Aktualny numer

Dołącz do nas