Aktualności

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim

Już w najbliższy weekend, na stoku Arena Narciarska Jaworki-Homole, odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >
Informacje jakie przygotował organizator imprezy:


Serdecznie zapraszamy narciarzy i snowboardzistów, strażaków z OSP na jedyne w kraju, a zarazem jedyne o tak nietypowej formule zawody nie tylko w Polsce, ale być może i na świecie, czyli III Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie/Snowboardzie, które odbędą się w dniach 21-22 luty 2015 r. w Szczawnicy na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole.

Nasza atrakcyjna i niezwykle widowiskowa impreza sportowa ma inną i niespotykaną formułę niż typowe zawody narciarskie w slalomie, ponieważ wszyscy zawodnicy strażacy podczas dwóch dni zawodów obowiązkowo startują w bojowym ubraniu i hełmie strażackim.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostaną indywidualne mistrzostwa kraju strażaków OSP w slalomie gigancie. W drugim dniu odbędzie się bardzo widowiskowa mistrzowska konkurencja drużynowa tzw. „Strażacki Slalom Gigant”. W tej konkurencji 4 osobowe drużyny podczas zjazdu na trasie slalomu, będą miały do zaliczenia zadania. Polegają one na tym, iż na pewnym odcinku trasy wszyscy zawodnicy z drużyny trzymając wspólnie wąż strażacki, będą z nim musieli na nartach pokonać bramki slalomu oraz dodatkowo będą przenosić drabinę strażacką.

W mistrzostwach bez wcześniejszych eliminacji startują ekipy z całego kraju. Obie konkurencje indywidualna oraz drużynowa zarówno w narciarstwie jak i w snowboardzie klasyfikowane będą z podziałem na Druhów i Druhny, a także dodatkowo w konkurencji drużynowej na MIX, czyli zespoły mieszane składające się z druhów i druhen.

Jednostki OSP mogą startować w jednej lub obu konkurencjach. Każda jednostka OSP może zgłosić do Konkurencji Indywidualnej Druhów i Druhen w narciarstwie i w snowboardzie po 8 zawodników. W tej konkurencji może zgłosić się nawet 1 zawodnik i reprezentować daną jednostkę OSP. W Konkurencji Drużynowej w narciarstwie i snowboardzie startujący z danej jednostki OSP zespół, będzie składał się z 4 zawodników wytypowanych spośród uczestników, którzy brali udział w Konkurencji Indywidualnej. Można zgłosić w tej konkurencji , po 2 drużyny startujące w narciarstwie i snowboardzie i reprezentujące daną jednostkę OSP, czyli po 2 zespoły Druhów , Druhen oraz MIX.

W zawodach udział biorą druhny i druhowie w wieku od lat 18. Dopuszczamy do obu konkurencji 2 zawodników z danej jednostki OSP w wieku od 16 lat. W przypadku problemów ze skompletowaniem przez jednostkę OSP pełnego zespołu do Konkurencji Drużynowej, można zgłosić reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu.

Regulamin zawodów i potrzebne druki zgłoszeniowe do pobrania na stronach: w aktualnościach www.zosprp.malopolska.pl oraz facebook.com/pages/Osp-sport-Szczawnica-Organization lub można je pobrać od Organizatorów poprzez kontakt mailowy tokbike1@op.pl

Listę zawodników reprezentujących jednostki OSP należy przesłać do dnia 18.02.2015 r. na e-mail: tokbike1@op.pl .
Kontakt telefoniczny: 731 880 083 lub 696 133 622.

Zawody oprócz rywalizacji sportowej dostarczają wiele emocji nie tylko dla ich uczestników, ale są także doskonałą okazją dla strażaków ochotników do poznania swoich nowych kolegów z innych rejonów kraju, nawiązania przyjaźni czy wymiany doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich strażackich miłośników sportów zimowych i dobrej zabawy wraz z rodzinami i kibicami.

Organizatorzy:

Dariusz i Zbigniew Tokarscy Szkółka Narciarska TOK-BIKE Szczawnica
Christophe Mańkowski Grupa THERMALEO Sp. z o.o. / Uzdrowisko Szczawnica

Współorganizator:
Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego

Materiał filmowy z II edycji Mistrzostw:
http://www.tv.szczawnica.pl/pl/37756/127937
https://www.youtube.com/watch?v=KdaK3KDDZVs
https://www.youtube.com/watch?v=3NK6WvKh1iI
https://www.youtube.com/watch?v=tncFNSO8VrE

===========================================================
III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW OSP W NARCIARSTWIE / SNOWBOARDZIE.
Wybrane wątki z regulaminu. Regulamin zawodów i potrzebne druki zgłoszeniowe również zamieszczone są w aktualnościach na stronie www.zosprp.malopolska.pllub można je pobrać od Organizatorów poprzez kontakt mailowy tokbike1@op.pl

Wybrane wątki z R E G U L A M I N U

III OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW STRAŻAKÓW OSP W NARCIARSTWIE

Miejsce i termin zawodów:

Jaworki gm. Szczawnica, woj. małopolskie na stoku Arena Narciarska Jaworki – Homole w dniach 21-22 luty 2015 roku.

Warunki uczestnictwa:

- W zawodach biorą udział strażacy z OSP.
- Przyjmujemy zgłoszenia drużyn narciarskich i snowboardowych OSP z całego kraju.
- Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji. Wszystkie zgłoszone drużyny startują w mistrzostwach.
- Zawody trwają dwa dni. W pierwszym dniu zawodów 21.02.2015 r. rozegrana zostanie Konkurencja Indywidualna - Narciarstwo i Snowboard z podziałem na Druhów i Druhny.
W drugim dniu 22.02.2015 r. Konkurencja Drużynowa - Narciarstwo i Snowboard z podziałem na Druhów , Druhny oraz MIX , czyli zespoły mieszane składające się z druhów i druhen.
- W przypadku problemów danej jednostki OSP ze skompletowaniem na zawody pełnego składu do Konkurencji Drużynowej, można pod jedną nazwą zgłosić zespół, składający się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu. - Każda jednostka OSP może zgłosić do Konkurencji Indywidualnej Druhów i Druhen zarówno w narciarstwie jak i w snowboardzie od 1 do 8 zawodników. W tej konkurencji może zgłosić się nawet 1 zawodnik i reprezentować daną jednostkę OSP.
- W Konkurencji Drużynowej w narciarstwie i snowboardzie startujący z danej jednostki OSP zespół, będzie składał się z 4 zawodników i wybranych spośród uczestników, którzy brali udział w Konkurencji Indywidualnej. Można zgłosić do startu w Konkurencji Drużynowej, po 2 drużyny startujące w narciarstwie i snowboardzie i reprezentujące daną jednostkę OSP, czyli po 2 zespoły Druhów , Druhen oraz MIX - w sumie max. 12 drużyn.
- Wiek uczestników: od 18 lat wzwyż. Dopuszczamy do startu 2 zawodników z danej jednostki OSP w wieku od 16 lat w każdej z dyscyplin, po wcześniejszym przedłożeniu Organizatorom, pisemnej zgody rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w zawodach.
- Podczas dwóch dni zawodów zawodnicy obowiązkowo startują w bojowym umundurowaniu strażackim tj. kurtka typu nomex + spodnie + hełm strażacki.

Zgłoszenia i opłata startowa:

Regulamin zawodów i potrzebne druki zgłoszeniowe zamieszczone są na stronie „W Aktualnościach” www.zosprp.malopolska.pl lub można je pobrać od Organizatorów poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl

Listę zawodników reprezentujących jednostki OSP wraz z oświadczeniami o stanie zdrowia zawodników należy przesłać do dnia 18 lutego 2015 r. na e-mail: tokbike1@op.pl.
Wszelkie zapytania poprzez kontakt telefoniczny: 731 880 083 i 696 133 622 lub e-mail.

W zgłoszeniu należy podać nazwę jednostki OSP, dane kontaktowe oraz listę uczestników.
Lista uczestników powinna zawierać imię, nazwisko oraz datę urodzenia zawodników i być podpisana przez naczelnika/prezesa jednostki.
Prosimy zaznaczyć znakiem „x” na liście 4 proponowanych zawodników, którzy będą brali udział w konkurencji Drużynowej. Istnieje możliwość zgłoszenia do Organizatora zmiany zawodnika do konkurencji Indywidualnej i Drużynowej przed terminem rozpoczęcia zawodów lub w dniu zawodów w przypadku jego nieobecności na zawodach, problemów zdrowotnych lub słabszej dyspozycji sportowej w dniu zawodów.

Losowanie numerów startowych odbędzie się w dniu 20 lutego 2015r. Lista startowa będzie dostępna w dniu rozpoczęcia zawodów.

Przebieg zawodów:

Dzień 21.02.2015 ( sobota ) – Konkurencja Indywidualna w narciarstwie i snowboardzie

Zawodnicy obowiązkowo startują w bojowym umundurowaniu strażackim tj. kurtka typu nomex + spodnie + hełm strażacki.

Zawody rozgrywane będą w konkurencji Slalom Gigant na trasie ustawionej przez Organizatora zawodów. Czas przejazdu będzie mierzony elektronicznie.
Ominięcie którejkolwiek bramki podczas przejazdu, skutkuje nie zaliczeniem danego przejazdu przez zawodnika.
W konkurencji Indywidualnej planowane są 2 przejazdy.

Dzień 22.02.2015 ( niedziela ) – Konkurencja Drużynowa w narciarstwie i snowboardzie

Zawodnicy obowiązkowo startują w bojowym umundurowaniu strażackim tj. kurtka typu nomex + spodnie + hełm strażacki.

Zawody rozgrywane będą w konkurencji „Strażacki Slalom Gigant” na trasie ustawionej przez Organizatora zawodów. Na Start zgłaszają się równocześnie wszyscy czterej zawodnicy z danej drużyny. Po sygnale od sędziego startowego cała drużyna startuje
do slalomu. Podczas zjazdu na trasie narciarskiej, drużyna będzie miała do zaliczenia zadania. Polegają one na tym, iż na pewnym odcinku trasy wszyscy zawodnicy z drużyny trzymając wspólnie wąż strażacki, będą musieli na nartach pokonać bramki slalomu oraz dodatkowo minimum 2 zawodników będzie musiało przemieścić drabinę strażacką na pewnym odcinku.
Uzyskany czas przez drużynę, liczony jest od momentu startu do momentu przejazdu linii mety przez ostatniego zawodnika z danej drużyny. Czas przejazdu będzie mierzony elektronicznie. Ominięcie jakiejkolwiek bramki podczas przejazdu przez któregokolwiek zawodnika z drużyny, nie trzymanie przez wszystkich zawodników węża strażackiego na jakimkolwiek odcinku trasy slalomu, pozostawienie węża lub drabiny nie w wyznaczonym do tego miejscu, skutkuje nie zaliczeniem przejazdu przez drużynę.
W konkurencji Drużynowej planowane są 2 przejazdy.

Klasyfikacja:

Klasyfikacja zawodników będzie indywidualna i drużynowa z podziałem wymienionym w warunkach uczestnictwa.

O kolejności zajętego przez zawodnika miejsca w Konkurencji Indywidualnej decyduje łączna suma czasów dwóch przejazdów lub czas jednego przejazdu w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszonych zawodników.

Końcową klasyfikację w Konkurencji Drużynowej w zawodach ustala się na podstawie jednego lepszego czasu z dwóch czasów przejazdów lub czasu jednego przejazdu w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszonych drużyn.

Organizatorzy:
Dariusz i Zbigniew Tokarscy Szkółka Narciarska TOK-BIKE Szczawnica
Christophe Mańkowski THERMALEO Sp. z o.o. / Uzdrowisko Szczawnica S.A.

Współorganizator:
Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego

Aktualny numer

Dołącz do nas