Aktualności

Międzynarodowa konferencja w Szczawnicy

W przyszłą sobotę odbędzie się w Dworku Gościnnym konferencja GÓRA – TWÓRCZA PRZESTRZEŃ ODDZIAŁYWANIA. Towarzyszyć jej będą pokazy technik graficznych prezentowane na przenośnym warsztacie oraz wystawa. Serdecznie zapraszamy.

KUP MAGAZYN PIENINY ------------------------------------------------>

Temat przewodni konferencji - góra, stanowi od wieków czynnik kulturotwórczy, scalający społeczności i pobudzający do kreacji twórczej. To szczególne miejsce głęboko wpisane w świadomość człowieka, stanowi punkt odniesienia, umożliwia przejście w inny wymiar duchowy, transcendencję i kontakt z absolutem. Góra to łącznik wielu kultur i grup etnicznych mający swoją symbolikę oraz ikonografię. Poprzez silne oddziaływanie na wyobraźnię twórców łączy różne obszary badawcze z zakresu sztuk plastycznych, sztuki muzycznej i nauk humanistycznych.

Prelekcje i wykłady będą otwarte dla publiczności ponadto równolegle w trakcie trwania konferencji odbędą się pokazy druku grafik w różnych technikach - na przenośnym warsztacie graficznym, w wykonaniu asystentów i prelegentów.

Bezpośrednio po konferencji, w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla zostanie otwarta wystawa prac graficznych Katedry Grafiki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Aktualny numer

Dołącz do nas