Aktualności

OTWARTA SCENA: Łączymy pokolenia

Już w najbliższy czwartek zapraszamy Państwa do Jazz Baru na event z cyklu "Otwarta Scena". Tym razem swoje koncerty zagra Stowarzyszenie „Młodzi inaczej +60” oraz dzieci z zespołu „Pieśni i tańca Juhasy” pod dyrygenturą pani Ewy Zachwiei.

JAZZ BAR
23 kwietnia 2015 (czwartek), godz. 19:00
Wstęp wolnyKUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->
W cyklu „Otwarta scena”, na scenie kameralnej Dworku Gościnnego odbędzie się nietuzinkowy koncert zatytułowany przekornie "Śpiewać każdy może”. Na jednej scenie spotkają się dwa pokolenia. Stowarzyszenie „Młodzi inaczej +60” oraz dzieci z zespołu „Pieśni i tańca Juhasy” pod dyrygenturą pani Ewy Zachwiei.

Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy” został założony w 1987 roku a współtworzą go dzieci i młodzież ze Szczawnickich Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz kapela złożona z uczniów Szkoły Muzycznej. Mają na swoim koncie szereg nagród oraz wyróżnień w konkursach polskich i europejskich. W swoim repertuarze prezentują śpiew, tańce, muzykę i obyczaje górali pienińskich - tradycje regionalne, o które warto dbać i pielęgnować w każdym wieku…

„Młodzi inaczej 60+” to projekt realizowany w Szczawnicy przez Stowarzyszenie Teatr Nowy z Krakowa. Tworzą go ludzie pełni energii, pomysłów i marzeń, których nie boją się ich realizować. Celem jest aktywizacja osób po 60 roku życia, integracja lokalnego środowiska, dzielenie się swoją twórczością. Biorą udział w kursach dokształcających, pomagają ludziom samotnym i chorym, dotrzymują towarzystwa potrzebującym, m.in. pod hasłem „Babcia na godziny”. Udowadniają, że życie po sześćdziesiątce nadal może być ciekawe i pełne energii!

Aktualny numer

Dołącz do nas