Aktualności

Reliktowa sosna z Sokolicy w finałowej serii konkursu na Drzewo Roku 2015!

Niewątpliwy symbol naszego regionu, wisząca sosna znajdująca się na samym szczycie Sokolicy, ma szanse wygrać prestiżowy konkurs na Drzewo Roku 2015. Zachęcamy wszystkich do głosowania i trzymamy kciuki za końcowy sukces.Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >

W listopadzie 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem wraz z nauczycielem biologii zgłosili do udziału w konkursie dwie kandydatury. Były to: Aleja lipowa z ulicy Polnej w Krościenku oraz Reliktowa sosna z Sokolicy. Zgłoszenie wiązało się z koniecznością przygotowania dokumentacji w postaci charakterystyki drzew wraz z ich historią oraz fotografii.

Celem Konkursu organizowanego przez Klub Gaja w ramach Święta Drzewa jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju. Nominowane przez uczniów naszej szkoły drzewa spełniały ten warunek. Mieliśmy również świadomość, iż udział w ogólnopolskim konkursie jest formą promocji naszego regionu.

Do tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku nadesłanych zostało 115 zgłoszeń z każdego województwa w Polsce. Ze zgłoszeń tych Jury wybrało finałową szesnastkę - w tym reliktową sosnę z Sokolicy.

Zdjęcia i opisy finałowych drzew znajdują się na stronie www.swietodrzewa.pl

W okresie od marca do maja 2015 roku Klub Gaja sporządzi dokumentację fotograficzną 16 finałowych drzew oraz spotka się z uczestnikami konkursu.

- Teraz musimy się przygotować do ostatecznej rywalizacji, bowiem Drzewo Roku 2015 wybiorą internauci podczas czerwcowego głosowania, podobnie jak w latach ubiegłych. Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy regionu chętnie wezmą udział w głosowaniu, tak abyśmy wspólnie zdobyli podium. Nagrodą jest statuetka „Drzewo Roku”, którą podczas inauguracji Święta Drzewa w Warszawie otrzyma zgłaszający zwycięskie drzewo i przedstawiciel władz samorządowych, na których terenie znajduje się drzewo. Pozostałym uczestnikom konkursu, którzy zgłosili finałowe drzewa, zostaną wręczone dyplomy - mówi Dorota Nelle-Zborowska nauczyciel biologii i chemii w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem, opiekun uczniów.
źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas