Aktualności

Wystawa prac Michała Suffczyńskiego

Wystawa prac artysty do obejrzenia od 20. czerwca w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy. Grupa Thermaleo i Uzdrowisko Szczawnica zapraszają.
KUP NOWY NUMER MAGAZYNU -------------------------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE--------------------------->MICHAŁ SUFFCZYŃSKI

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy. Stypendysta Fundacji Residenza Universitaria Internazionale (Rzym 1990) i Rządu Republiki Włoch (Perugia 1991, Siena 1997). Uczestnik wymiany naukowej między Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture uniwersytetu w Detroit, gdzie studiował, a następnie wykładał komunikację wizualną. Dyplom - projekt Galerii Sztuki Współczesnej (promotor: arch. Andrzej Miklaszewski).

W latach 2000-2008 asystent, obecnie adiunkt w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Doktorat - "Rysunek strukturalny w prezentacji przestrzeni architektonicznej" (promotor: prof. dr hab. inż. arch. Lech Kłosiewicz). Twórca ilustracji w technikach rysunkowych i akwareli dla mediów, agencji reklamowych, firm architektonicznych i kolekcji prywatnych. Autor panoramy centrum Warszawy dla Cushman& Wakefield.

Jeden z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Prezentuje prace w galeriach sztuki w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Krakowie oraz w Zakopanem w pracowni Jana Karpiela Bułecki. Uczestnik międzynarodowych warsztatów urbanistycznych w Brukseli, Kairze, Berlinie, Bukareszcie i Sankt Petersburgu (współpraca z Duany Plater-Zyberk & Company), plenerów malarskich w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Toruniu, Arezzo (Toskania) i na Sycylii oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych.

W kwietniu ukazała się książka dr. arch. Michała Suffczyńskiego pt. "Rysunek i akwarela - sztuka komunikacji wizualnej". Książka adresowana jest do ilustratorów, projektantów, studentów architektury i szkół artystycznych oraz do czytelników amatorsko zainteresowanych przekazem wizualnym, którzy stawiają w rysunku pierwsze kroki. Do książki dołączona jest płyta CD z demonstracjami ukazującymi "krok po kroku", jak powstają wybrane rysunki.

Aktualny numer

Dołącz do nas