Aktualności

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku - Konkurs trwa!

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku. Już dziś rozpoczęło się głosowanie. Wszystko zależy od Was! Drzewo, które uzyska największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2015.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE--------------------------->
Głosować można przez cały czerwiec na stronie internetowej www.drzeworoku.pl. Nie zapomnijcie potwierdzić swojego głosu!

Na szczycie Sokolicy występują reliktowe sosny, najstarsze z nich mają ok. 500 lat. Najciekawsza ze względu na swój malowniczy wygląd i położenie jest ta znajdująca się bezpośrednio nad przepaścią. Sosna z Sokolicy to prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. Jej ujęcia zamieszczane są na fotografiach, pocztówkach czy w albumach opisujących Pieniny. Jej wyjątkowość doceniło jury konkursu organizowanego przez Klub Gaja, które zakwalifikowało sosnę do grona finalistów spośród 115 zgłoszeń, które napłynęły ze wszystkich polskich województw. Sosna z Sokolicy to jedyne drzewo finalista reprezentujące województwo małopolskie.

Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na naszą sosnę. Liczy sie każdy głos, a potrzebujemy ich kilka tysięcy. Zaproście do głosowania swoich bliskich, znajomych, miłośników przyrody i Pienin.

Wygrana w konkursie byłaby ogromną promocją naszego regionu i szansą na rozwój turystyki. Już dziś spotykamy w Pieninach turystów, którzy odwiedzają Sokolicę, by zobaczyć nominowaną do finału reliktową sosnę.

Konkurs Drzewo Roku ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Nie ma wątpliwości, że sosna z Sokolicy te kryteria spełnia.

źródło; pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas