Aktualności

Gosia Andrzejewicz już dzisiaj w Szczawnicy!

Już dzisiaj o godz. 18 w Kościele Parafialnym w Szczawnicy wystąpi znana szerszej publiczności, polska wokalistka Gosia Andrzejewicz. Artystka zaśpiewa wraz z zespołem Folkpower.

Małgorzata Andrzejewicz (ur. 14 stycznia 1984 w Bytomiu) – polska piosenkarka wykonująca muzykę pop, a także dance. Zadebiutowała w 2004 roku i wylansowała takie przeboje jak "Pozwól żyć", "Słowa" i "Trochę ciepła". Ma na swoim koncie dwie złote płyty.

W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie, a pierwsze utwory zaczęła pisać już w liceum. W tamtym okresie śpiewała też w jazzowo-popowym zespole założonym przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Grupa zdobyła lokalną popularność, jednak wskutek nieporozumień Andrzejewicz opuściła zespół. Po ukończeniu liceum studiowała w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza. Przed rozpoczęciem kariery muzycznej zmieniła nazwisko z Andrzejczuk na Andrzejewicz. Zadebiutowała w 2004 roku płytą Gosia Andrzejewicz, wydaną "własnym sumptem", którą promowały m.in. piosenki "Nieśmiały chłopak" i "Wielbicielka". W 2005 roku towarzyszyła grupie Ivan i Delfin podczas występu na 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie i udzieliła się gościnnie w nagraniach innych wykonawców, m.in. "First Sight" projektu Bitter Sweet czy "Waiting for Love" Krista Van D. Piosenkarce udało się zgromadzić liczną bazę fanów i zdobyć popularność w lokalnych rozgłośniach radiowych, jednak przełom nastąpił dopiero po wygraniu konkursu Rap Eskadra, organizowanego przez portal Wirtualna Polska oraz Radio Eska, dzięki któremu wygrała kontrakt z wytwórnią My Music.

W 2006 roku z utworem "Dangerous Game" startowała w eliminacjach do Konkursu Eurowizji na Białorusi, zajmując przedostatnie, 14. miejsce. Kolejny wydany przez nią singel, "Pozwól żyć", stał się jej pierwszym ogólnopolskim przebojem i utorował drogę do dalszej kariery. W kwietniu ukazała się reedycja jej pierwszej płyty, zatytułowana Gosia Andrzejewicz Plus, zawierająca dodatkowy krążek z nowymi utworami, w tym "Pozwól żyć". Album pokrył się złotem, a latem piosenka "Słowa" pobiła kolejne rekordy popularności. Jesienią ukazał się jej kolejny album, Lustro, zawierający singel "Trochę ciepła". Piosenka okazała się ogromnym sukcesem, a płyta powtórzyła sukces poprzedniej, stając się złotą. Andrzejewicz została uhonorowana nagrodami jako debiutantka roku na galach Złote Dzioby i Eska Music Awards. W marcu 2007 piosenkarka wydała kolejny singel, "Lustro", a miesiąc później premierę miało wydawnictwo The Best of Gosia Andrzejewicz, będące kompilacją utworów z poprzednich płyt. Następnie wydała teledysk do piosenki "Siła marzeń", w którym odniosła się do jej ówczesnego konfliktu z nauczycielką śpiewu i krytykiem muzycznym Elżbietą Zapendowską. Występowała jako jeden z jurorów drugiej edycji programu muzycznego Shibuya, emitowanego na antenie stacji VIVA Polska i pojawiła się na składance firmowanej przez Radio Eska, Zimno? Przytul mnie!, na którą trafiły trzy jej piosenki, w tym kolejny hit, "Magia świąt". Część dochodów ze sprzedaży płyty została przekazana na rzecz programu "Pajacyk" Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym samym roku z Super Expressem była zamieszczona płyta z kolędami w wykonaniu wokalistki, zatytułowana "Magia świąt".

W 2008 roku, przybierając pseudonim Pearline, nagrała wokal do trzech piosenek na płytę You Can Dance DJ-a Remo, w tym do przebojowego nagrania tytułowego. Od 3 października do 7 listopada 2008 występowała w trzeciej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie, gdzie wywołała kontrowersje potyczkami słownymi z polskim stylistą Tomaszem Jacykowem. Zajęła w programie 7. miejsce, odpadając w 6. odcinku. W 2009 roku z duetem Kalwi & Remi nagrała klubowy utwór "Lips", który został zaprezentowany podczas targów muzycznych Midem w Cannes, a także udzieliła się w utworze "Taste Me All Day" na kolejnej płycie DJ-a Remo. W sierpniu odbyła się premiera jej kolejnej solowej płyty, zatytułowanej Wojowniczka, utrzymanej w repertuarze muzyki elektronicznej. Album promowały single "Otwórz oczy", "Zabierz mnie" oraz "Wojowniczka". Utwór "Otwórz oczy" wykorzystany został w drugim odcinku serialu Przyjaciółki. W 2010 roku z utworem "You" Gosia startowała w szwajcarskich eliminacjach do Konkursu Eurowizji 2011, w których jednak nie zakwalifikowała się do kolejnego etapu. W lutym 2011 wydała klubowy singel "Contagious" jako członkini krótkotrwałego projektu S#G Projects.
Wiosną 2012 roku w warszawskim klubie Mirage odbyła się premiera tanecznego singla "Loverboy" nagranego w duecie z Dr. Albanem, natomiast na początku sierpnia wokalistka zaprezentowała balladę "Film". Jesienią 2012 ukazał się singel "Choose to Believe", w którym gościnnie pojawił się NatStar, zwycięzca ogłoszonego przez Andrzejewicz konkursu dla raperów. Na początku sierpnia 2014 artystka opublikowała teledysk do utworu "Film". 30 października opublikowała teledysk do utworu "Ciszej".

Aktualny numer

Dołącz do nas