Aktualności

Sukces naszych tancerzy!

Aż trzy wyróżnienia zdobyli nasi tancerze podczas 43. Góralskiego Karnawału, który odbywał się w dniach 5-7 luty w Bukowinie Tatrzańskiej. Serdecznie gratulujemy!Już jest! Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"-------------- >
Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka n.D walczył o zdobycie miejsc konkursowych w przeglądzie par tanecznych i konkursie tańca zbójnickiego. Konkurencja była duża, bowiem w konkursie par tanecznych komisja musiała ocenić w trzech kategoriach wiekowych aż 51 par. W konkursie tańca zbójnickiego 14 zespoły.

Oto wyniki: W II kategorii wiekowej par tanecznych (22 – 40 lat) wyróżnienie specjalnym dyplomem zdobyli Artur Majerczak i Natalia Chrobak, w kategorii III (wiek powyżej 40 lat) Robert Majerczak i Grażyna Dziubek. Zespół "Pieniny", za taniec zbójnicki otrzymał wyróżnienie w postaci dyplomu i nagrody pieniężnej w wysokości po 400 złotych.

- Popisy par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego przyczyniają się do utrzymania właściwego poziomu wykonawczego tańców w poszczególnych regionach - napisała komisja konkursowa w protokole.

Poza wyżej wymienionymi konkursami podczas karnawału w Bukowinie zaprezentowały się również zespoły w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, nierozerwalnym elementem jest też Wystawa Twórczości Ludowej i Wystawa Owczarków Podhalańskich.

Redakcja Pienińskiego Portalu Informacyjnego gratuluje wyróżnień i życzy kolejnych sukcesów.


ŹRÓDŁO: PIENINYINFO.PL

Aktualny numer

Dołącz do nas