Aktualności

CIEKAWY ARTYSTA: LIM TRIO

Limanowskie Improwizacje - jazz, folk, muzyka klasyczna na jednej scenie już 12 września w Jazz Barze. Serdecznie zapraszamy.

JAZZ BAR
12 września (sobota), godz. 20:00
Wstęp: 30 zł


Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Limanowskie Innowacje Muzyczne - to projekt muzyczny oparty na tematach melodii ludowych z okolic Limanowej w nowych aranżacjach z elementami improwizacji. Jest to mieszanka różnorodnych gatunków muzycznych jazz, folk, muzyka klasyczna. Pierwotnego zapisu nutowego melodii dokonał Ludwik Mordarski – muzyk i kompozytor, założyciel zespołu Pieśni i Tańca "Limanowianie"

Zespół LIM TRIO tworzą:
Renata Borucka - violin
Magda Pluta - cello
Krystian Jaworz - piano

O MUZYKACH:
Renata Borucka - violin
Rodowita Limanowianka. Absolwentka Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach (studia podyplomowe).W czasie studiów odbyła również roczne stypendium w Staaliche Hochschule fuer Musick und Darstelende Kuns Stuttgart. Związana na stałe z kwartetem smyczkowym Marlena Quartet (www.marlenaquartet.com) i zespołem muzyki barokowej Acclamatione Divote.

Magda Pluta - cello
Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Dokonała licznych nagrań dla takich twórców jak Anna Treter, Jan Hnatowicz, Zbigniew Preisner, Andrzej Zarycki, Bester Quartet. Ma na swoim koncie udział w nagraniach na płyty wydane przez prestiżową nowojorską wytwórnię Tzadik ( z zespołami Samech, 2012 i Bester Quartet, 2013 ) Współtworzy grupę Samech i wraz z Krystianem Jaworzem duet Surreal Players (www.surrealplayers.com)

Krystian Jaworz - piano
Absolwent Wydziału Instrumentalnego krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki oraz fortepianu jazzowego. Grający na stałe w formacjach Gurgul Band, Groove Set, Giles Barratt and the Kino Orchestra. W latach 2008-2011 klawiszowiec legendarnego zespołu Pudelsi. Współtwórca duetu Surreal Players.

Aktualny numer

Dołącz do nas