Aktualności

Wyróżnienie od Mojekonferencje.pl!

Dworek Gościnny, Hotel Nawigator oraz Modrzewie Park Hotel zostały wyróżnione certyfikatem "Obiekt rekomendowany" przez MojeKonferencje.pl. Serdecznie Gratulujemy!KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->
Prawo do otrzymania certyfikatu przyznawane jest tylko 10% najpopularniejszych prezentacji obiektów w serwisie MojeKonferencje.pl.DWOREK GOŚCINNY

Dworek Gościnny to „pieniński salon", którego niezwykła historia sięga XIX wieku. Budynek, zwany także Kurhausem, Kursalonem lub Dworcem został uroczyście otwarty w 1884 roku. Czasy jego ówczesnego splendoru zakończył pożar, który doszczętnie zniszczył drewnianą konstrukcję. Szansa na odbudowę Dworku pojawiła się w 2005 roku, kiedy to wnuk hrabiego Adama Stadnickiego – Andrzej Mańkowski wraz ze swoją rodziną podjął się zadania przywrócenia dawnego blasku i splendoru szczawnickiemu Kursalonowi. W 2008 roku rozpoczęto jego odbudowę zgodnie z pierwowzorem. Odtworzona została wspaniała bryła budynku jak również uchwycony został klimat i atmosfera oryginalnej budowli.

Dworek Gościnny oczarowuje swym wnętrzem. Wita swoich gości eleganckimi i stylowymi wnętrzami gdzie w sposób harmonijny łączą się elementy tradycyjnej architektury z nowoczesnymi akcentami. Każdy element wystroju stanowi swoiste dzieło sztuki, które przyciąga uwagę i zachwyca. Fantazyjne połączenie światła, kolorów i zastosowanych materiałów czyni Dworek Gościnny miejscem magicznym, ze scenerią godną najpiękniejszych i najbardziej wyszukanych wydarzeń artystycznych, kulturalnych czy też uroczystości.

DWOREK GOŚCINNY
Park Górny
34-460 Szczawnica
tel.: +48 18 540 04 00
marketing@thermaleo.plHOTEL NAVIGATOR***

Hotel Nawigator położony jest w Szczawnicy w województwie małopolskim. Szczawnica oddalona jest od Krakowa o zaledwie 110 km, czyli około półtorej godziny jazdy samochodem.

Do Szczawnicy można również dojechać autobusem. Szczawnica ma bezpośrednie połączenia dalekobieżne z Gorlicami, Katowicami, Krakowem, Lublinem, Rzeszowem, Sanokiem, Tarnowem, Warszawą i Zakopanem głównie za pośrednictwem prywatnych linii autobusowych.

W Szczawnicy, dzięki dużej liczbie połączeń lokalnych (prywatne linie busów) można z łatwością poruszać się po okolicy. Szczawnica posiada połączenia lokalne z Nowym Targiem, Nowym Sączem, Czorsztynem, Grywałdem, Jaworkami, Szlachtową, Krościenkiem n/D, Łapszami Niżnymi, Ochotnicą Górną i Sromowcami Niżnymi.

Hotel Nawigator posiada 30 miejsc parkingowych przeznaczonych dla gości hotelu.

http://www.szczawnicanawigator.pl
tel. 18 540 04 40
Adres: ul. Zdrojowa 28, 34-460 SzczawnicaMODRZEWIE PARK HOTEL*****


Modrzewie Park Hotel został wzniesiony w 1938 roku i jest miejscem tchnącym historią.

„Pod Modrzewiami” – willa wybudowana w 1938r. dla Marii córki właściciela uzdrowiska Adama Stadnickiego i jej męża Stefana Swieżawskiego – wybitnego profesora historii filozofii. Nazwa willi pochodzi od lokalizacji pensjonatu na zalesionej modrzewiem części parku zdrojowego. Projektantem budynku był inżynier Stanisław Dziewolski.

Nowocześnie zakomponowana bryła pensjonatu w stylu modernistycznym, otrzymała także popularne wówczas rozwiązania architektoniczne zaczerpnięte z budownictwa okrętowego. Pracami budowlanymi kierował Adam Korybut Woroniecki – dyrektor Zakładu Zdrojowego w Szczawnicy w latach 1931 – 1939. Wyposażenie do pensjonatu wykonały stolarnie w Nawojowej, warszawska firma „Jarnuszkiewicz” i zakład „Kumer i Torba” w Rabce. Budynek został oddany do użytku gości hotelowych wiosną 1939r.

Pomimo trudnych lat w czasie drugiej wojny światowej, zaraz po zakończeniu prac, Modrzewie Park Hotel bardzo szybko rozwinął skrzydła i stał się perłą wilegiatury i spotkań wszystkich tych, którzy pragnęli skorzystać z jego mikroklimatu, uzdrowiska, różnorodności wód leczniczych i dobroczynnych zabiegów. Podczas II wojny światowej w różnych okresach stanowił schronienie dla niezliczonej liczby polskich arystokratów, krewnych i znajomych Marii i Stefana Swieżawskich; dla wysiedleńców i uciekinierów z różnych stron Polski. Księga Domowa (księga gości) skrupulatnie przez lata, prowadzona przez Stefana Swieżawskiego, odnotowała nazwiska Czartoryskich, Krasińskich, Lubomirskich, Mańkowskich, Rylskich, Sapiehów, Sierakowskich, Starowiejskich, Zamoyskich i in.

Właściciele willi, tak jak i cała rodzina Adama Stadnickiego należeli do Armii Krajowej. W pensjonacie działał zakonspirowany punkt kontaktowy i przerzutowy dla żołnierzy AK.

Po zakończeniu wojny budynek podzielił los całego majątku rodziny Adama Stadnickiego, został skonfiskowany i upaństwowiony. Przez pewien czas funkcjonował pod zarządem Polskiego Czerwonego Krzyża, a potem jako szpital uzdrowiskowy. W r. 1998 powrócił w prawowite ręce właścicieli.

W 2005 roku André Mankowski, wnuk Adama Stadnickiego, postanawia zainwestować w posiadłość i tchnąć w budynek nowe życie. Jego celem jest stworzenie z Modrzewia wyjątkowego hotelu w tym, jakże niezwykłym sercu modrzewiowego lasu.

Potrzeba było kolejnych kilku lat pracy by dobrze znany pensjonat, noszący dziś nazwę Modrzewie Park Hotel, został na nowo rozplanowany, zagospodarowany, zmodernizowany, odnowiony i ponownie udekorowany. W efekcie prac, budynek powiększa się o centrum Wellness, basen i przestrzeń biznesową.

Pozostajemy do Państwa całkowitej dyspozycji i dołożymy wszelkich starań by spędzili Państwo z nami niezapomniane chwile.

http://www.mparkhotel.pl
tel. 18 540 04 04
Adres: 34-460 Szczawnica, Park Górny 2

Aktualny numer

Dołącz do nas