Aktualności

Dzień Postaci Bajkowych i Literackich

W Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych w ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych odbył się Dzień Postaci Bajkowych i Literackich.

A było ich naprawdę sporo! Po szkolnych korytarzach przechadzały się Księżniczki, Kopciuszki, Piraci, Lisy, Pszczółki Maje, Pippii Pończoszanki i wiele innych bohaterów książkowych. Ogólnie szkoła zamieniła się w tym dniu w kolorową Krainę Baśni. Do zabawy włączyli się także nauczyciele, prezentując ciekawe stroje (Pippi, Demeter, Włóczykij, Czerwony Kapturek, Ania z Zielonego Wzgórza, Baby Jagi, i in.), czym pozytywnie zaskoczyli swoich podopiecznych.

Głównym celem tego wydarzenia była wspólna zabawa oraz przypomnienie opowieści, baśni i bajek, ich bohaterów i uświadomienie, ze dla każdego dziecka, tego dużego i mniejszego, świat bajek zawsze pozostanie krainą piękną i beztroską, do której wraca się wspomnieniami nawet w wieku dorosłym…. Warto więc czytać książki, szukać w nich wytchnienia, ukojenia oraz wielkich emocji, które pozwalają przenieść umysł i serce w inny lepszy świat….

„Książki sprawiają, ze opisane w nich historie stają się twoimi i po ich przeczytaniu nie jesteś już tym samym człowiekiem. Jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne”.

Zwieńczeniem tego dnia była rewia w holu szkoły wszystkich postaci i bohaterów książkowych, wybranie wraz z Samorządami Uczniowskimi najtrafniejszych, najciekawszych przebrań i wręczenie nagród. Wśród nich znalazły się, oprócz słodkości, drobne nagrody rzeczowe oraz jednorazowe „bony na niepytanie” do wykorzystania na dowolnym przedmiocie.

Dla wszystkich, którzy byli kreatywni, odważni oraz cierpliwi i pracowici, by dziś wystąpić w ciekawym stroju – wielkie słowa uznania i podziwu! To wy sprawiliście, ze dzisiejszy dzień był tak radosny i kolorowy, po prostu bajkowy! Pozostaje tylko powiedziecie – do następnego… przebrania bądź wcielenia w bajkową postać.

Biblioteka szkolna, Samorządy Uczniowskie z Opiekunami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Aktualny numer

Dołącz do nas