Aktualności

Szczawnica na blogu "Architekt Na Szpilkach"

Blogerka Katarzyna Antończyk opublikowała na swoim prywatnym blogu "Architekt Na Szpilkach" niezwykle oryginalny wpis o architekturze Szczawnicy, ubarwiony ciekawym zestawem zdjęć...Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Blogerka Katarzyna Antończyk:

"Szczawnica to bardzo ładne uzdrowiskowe miasto, położone niedaleko od Zakopanego. Będąc w Zakopanem zrobiłam sobie więc jednodniową wycieczkę i przespacerowałam się po tym miasteczku. Bardzo lubię architekturę uzdrowiskową (którą miałam okazję podziwiać też np. w Nałęczowie czy Rabce, i oczywiście w Sopocie) z jej delikatnymi drewnianymi zdobieniami. Jednorodność tej architektury wynika z tego, że uzdrowiska powstawały w okresie popularności architektury szwajcarskiej i właśnie stamtąd czerpano inspiracje.

W Szczawnicy szczególnie urocze były budowle-pawilony przy ujęciach wody. Miła jest też atmosfera miasta - po parkach zdrojowych powoli przechadzają się ludzie, pijąc zdrowotne wody o przedziwnych właściwościach i smakach. Miasto jest bardzo zadbane, budynki i parki odnowione, trawa skoszona (Choć pomarudzę, że trawa w Polsce nigdy nie osiąga tej gęstości i miękkości, która robiła na mnie wrażenie kiedy mieszkałam w Paryżu. Dosłownie każdy skwerek miał zachwycająco piękną trawę). Przyjemnej malowniczości dodają też położenie na wzgórzu i pochyłe uliczki.."

Cały wpis dostępny pod linkiem: http://www.architektnaszpilkach.pl/2015/08/architektura-zdrojowa-szczawnica.html#

Serdecznie zapraszamy!

Aktualny numer

Dołącz do nas