Aktualności

Wystawa Krystyny Walosik

Do 13 lutego w Restauracji Klasyczna w Krościenku n/Dunajcem będzie można oglądać imponującą wystawę Krystyny Walosik "Świąteczne haftowanie". Serdecznie zapraszamy.


Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >
Autorka prac z zawodu jest nauczycielem bibliotekarzem, z zamiłowania od 12 lat zajmuje się haftem krzyżykowym. Praca z igłą jest dla niej kreatywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, do którego zachęca też dzieci podczas prowadzonych przez siebie zajęć szkolnego koła zainteresowań. - Stworzenie jednego obrazu jest pracą bardzo czasochłonną, zajmuje średnio od stu do dwustu godzin - tłumaczy artystka.

Tematyka prac, które można zobaczyć na ekspozycji, to przede wszystkim symbolika Świąt Bożego Narodzenia. Obrazy mienią się kolorami i przyciągają wzrok precyzją wykonania. - To rzadko spotykana już technika, gdzie praca, zaangażowanie i oddanie jest tak ważne. Myląc się bardzo trudno jest to naprawić, więc tym bardziej musimy docenić tę pracę - mówiła Ewa Majerczak prezes SAP. Wystawę można oglądać do 13. lutego br.

Podczas wernisażu miał miejsce opłatek dwóch lokalnych stowarzyszeń: Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Koła Terenowego w Krościenku n.D

- Cieszę się i jest mi bardzo miło, że udaje nam się kontynuować tradycje przy współpracy obu stowarzyszeń i spotkać się tutaj już po raz drugi na wspólnej uroczystości. Dziękuję Pani Krysi, że mogliśmy się dołączyć do jej pięknego wernisażu, dającego nam cudną oprawę dzisiejszego spotkania opłatkowego - mówiła Danuta Machała prezes GSA.

Na spotkaniu oprócz członków stowarzyszeń, sympatyków i zaproszonych gości, obecny był również Ryszard Wojtarowicz, zastępca wójta Gminy Krościenko n.D, który w imieniu własnym oraz samorządu złożył zebranym życzenia noworoczne. - Niech ten rok przyniesie nam wszystkim lepsze czasy, mniej problemów i więcej radości. Mam nadzieję, że przy różnych okazjach będziemy mogli zaprezentować Wasz dorobek artystyczny, bo jesteście uzupełnieniem tego co dała nam natura.

Spotkanie uświetniła kolędami kapela Jaśka Kubika z Krościenka n.D oraz gra na klarnecie Julii Musiał uczennicy klasy szóstej SP w Krościenku n.D.źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas