Aktualności

Projekt mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej

Zarząd Miasta Szczawnica ma w planach stworzyć w najbliższym czasie projekt mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej. Szczególnym zwolennikiem projektu jest burmistrz miasta - Grzegorz Niezgoda.

Promocja obiektów które funkcjonują w naszej gminie to zagadnienie z którym zwracamy się do osób prowadzących działalność na naszym terenie. Długo rozpatrywaliśmy różne koncepcje i pracujemy obecnie nad pomysłem związanym z opracowaniem materiałów promocyjnych nie tylko miasta ale również poszczególnych obiektów. Zakres tego wsparcia będzie uzależniony od wielkości i systematyczności odprowadzania opłaty uzdrowiskowej – Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.,

Głównym celem ma być promocja najciekawszych atrakcji turystycznych, dostępnych w gminie Szczawnica, a jednym z elementów projektu ma być stworzenie w najbliższym czasie mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej. Na mapę zostaną naniesione wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie gminy. Jednak to nie wszystko – na rewersie mapy znajdzie się także miejsce dla właścicieli obiektów noclegowych, którzy odprowadzają do urzędu opłatę klimatyczną z tytułu świadczenia usług związanych z wynajmem miejsc noclegowych.

Taka forma promocji bazy noclegowej z jednej strony jest „nagrodą” dla tych, którzy rzetelnie realizują ustawę o opłatach klimatycznych, z drugiej może stanowić mobilizację dla tych, którzy chcieliby, aby ich obiekty na takiej mapie się znalazły. Dlatego właściciele miejsc noclegowych, którzy nie płacili opłaty klimatycznej lub płacili stawkę nie adekwatną w stosunku ilości zakwaterowanych gości, a chcą, aby ich obiekty uzyskały wpis powinny jak najszybciej zapłacić nie odprowadzone środki za rok 2014. Do opisania obiektów noclegowych posłuży rewers mapy, a wielkość miejsca jakie będzie przysługiwać konkretnym obiektom uzależnione będzie od wysokości odprowadzanej opłaty klimatycznej. Właściciele miejsc noclegowych, odprowadzających najwyższe opłaty liczyć mogą nawet na zamieszczenie logo lub zdjęcia i krótkiego opisu swojego obiektu. Natomiast właściciele obiektów symbolicznie wpłacający lub nie zarejestrowani nie znajdą swojego miejsca na publikacji.

Zależy nam z pewnością na solidnym odprowadzaniu opłaty uzdrowiskowej. Jest to podatek dla wynajmujących z pewnością kłopotliwy do wyegzekwowania, natomiast dla naszego budżetu bardzo ważny. Wielkość wpływającej opłaty pozwala na pozyskanie z budżetu państwa kwoty odpowiadającej środkom ściągniętym, czyli jest podwojona. To nie tylko 3 zł od naszego turysty ale także kolejne 3 zł z budżetu państwa dla nas jako miejscowości uzdrowiskowej na realizację inwestycji związanych z naszą gminą. Konsultując z prowadzącymi działalność sposób „zachęty” do wsparcia w tym zakresie często słyszałem, że zagwarantujcie nam promocję i uzależnijcie od wielkości wpływającej opłaty to będzie to stanowiło zachętę. Powoli wprowadzimy ten pomysł i zobaczymy jego efekty – Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy.źródło: szczawnica.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas