Aktualności

Lech Wałęsa w Szczawnicy!

Lech Wałęsa, podczas swojego pobytu w Szczawnicy, spotkał się w hotelu Solar Spa z samorządowcami oraz przedstawicielami miejskich instytucji i organizacji oraz z mieszkańcami.

Lech Wałęsa wypoczywał w uzdrowisku wraz z małżonką Danutą i choć wizyta w Szczawnicy miała prywatny charakter to były Prezydent znalazł czas, by spotkać się z pienińskimi góralami.

W spotkaniu udział wzięło blisko 50 osób. Prezydent Lech Wałęsa, legenda Solidarności i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, podczas 1,5 godzinnego spotkania odpowiadał na pytania i mówił o komunizmie, demokracji i wolności, a także sprawach współczesnej polityki. - Proszę Was o aktywność(...) Łączcie się na parę lat, moim zdaniem nie więcej niż na pięć, a uporządkujemy Polskę, Europę, Świat. Jesteśmy w stanie w tym pokoleniu wnieść dobre elementy do przyszłości nowej epoki - mówił Wałęsa. Były Prezydent podkreślał, że żyjemy w epoce słowa. Przytaczając fragment z ewangelii św. Jana, że na początku było słowo a ono stało się ciałem Wałęsa nawoływał do wykłócenia się o nie, o przedyskutowanie, wystrajkowanie, po to by pojawili się ludzie i pomysły właściwe do realizacji.

Co urzeka parę prezydencką w Szczawnicy a co przeszkadza? Urzeka piękno okolicy. - Pan Bóg dał Wam tak piękne tereny. Natomiast nie podoba mi się tutejsza partyzantka w budowie. Psujecie to co zrobił Pan Bóg. Pomyślcie jak uporządkować to miejsce - mówił Prezydent, który zwrócił uwagę również na zanieczyszczenie powietrza w pienińskim uzdrowisku.

Para prezydencka w listopadzie br. obchodziła jubileusz 45-lecia pożycia małżeńskiego. I właśnie z tej okazji nie zabrakło hucznego Sto Lat. Lech i Danuta Wałęsa otrzymali drobne podarunki z rąk burmistrza Grzegorza Niezgody od przedstawicieli miasta, szczawnickiego Związku Podhalan, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i przedstawicieli instytucji miejskich.

Na zakończenie Danuta Wałęsa złożyła wszystkim życzenia świąteczne, po czym przy góralskich dźwiękach kapeli Białopotocanie uczestnicy spotkania robili sobie pamiątkowe zdjęcia z parą prezydencką.

Inicjatorem spotkania, które prowadził Piotr Gąsienica dyrektor szczawnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, był Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.


źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas