Aktualności

Fantastyczny występ Grażyny Augściak

Grażyna Auguścik, w duecie wraz z Jarosławem Besterem, zagrała w miniony weekend w Dworku Gościnnym. Występ zrobił ogromne wrażenie na przybyłej publiczności.

To wokalistka jazzowa o niezwykłej swobodzie i mocno akcentującym własnym stylu, własnej interpretacji wokalnej, której towarzyszył wirtuoz akordeonu Jarek Bester.

Grażyna Auguścik urodziła się w Słupsku gdzie uczyła się gry na gitarze w szkole muzycznej, później uczyła się śpiewu, kończąc m.in. w 1992 Berklee College of Music w Bostonie. W 1988 wyjechała do USA, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak, a także z takimi muzykami, jak np.: Jim Hall, Michael Brecker i Randy Brecker, John Medeski czy Patricia Barber. Od 1994 mieszka w Chicago. W 2002, 2003, 2004 i 2006 r. uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez Jazz Forum Magazine. Do tej poty nagrała, wyprodukowała i wydała czternaście płyt solowych. Jest postrzegana jako jeden z najważniejszych ambasadorów polskiej kultury na świecie.

Jarosław Bester to akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych. W swoim dorobku poza płytami wydanymi w nowojorskim wydawnictwie Tzadik, oraz udziale w wielu innych produkcjach fonograficznych ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji w USA, Niemczech, Szwecji, Francji, Finlandii, a także w Polsce.

Podczas sobotniego koncertu artyści stworzyli wyjątkową opowieść muzyczną pokazując swoją osobowość sceniczną i styl. Ich koncert był "wydarzeniem miesiąca" zaplanowanym na miesiąc styczeń w nowym realizowanym projekcie, w którym to Dworek Gościnny ma stać się miejscem ludzi pasji i ludzi którzy tej pasji szukają.

- Wydarzenie miesiąca będziemy organizować od teraz do grudnia. Artyści, których będziemy tutaj dla Państwa gościć muszą być ludźmi bezkompromisowymi, ludźmi z pasją. Ci którzy żyją tak jak czują i którzy tę muzykę i sztukę mają w sercu - mówiła do publiczności Agnieszka Pietruszka dyrektor Dworku Gościnnego.

Na 21. lutego zaplanowany jest kolejny koncert z tego cyklu. Tym razem przed publicznością wystąpi Krzysztof Kiliański polski wokalista jazzowy, zdobywca Nagrody „Fryderyk 2005” w kategorii Piosenkarz roku znany m.in. dzięki nagraniu przeboju „Prócz ciebie, nic” w duecie z Kayah.

Aktualny numer

Dołącz do nas