Reklamy
Uzdrowisko Szczawnica
Szczawnica to jedno z najpiękniejszych i najstarszych uzdrowisk w Polsce. Jest malowniczo położona w dolinie Grajcarka, pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim zaledwie 110 km od Krakowa jest - bez wątpienia - jednym z najpiękniejszych miejsc regionu. Miejscowość jest znana ze swojego znakomitego mikroklimatu oraz czystego powietrza, które sprzyja poprawie zdrowia i kondycji górnych dróg oddechowych. Jednak największy rozgłos Szczawnica zawdzięcza leczniczym właściwościom bijących tu wód mineralnych, zwanych przez górali szczawami. To od nich pochodzi nazwa miejscowości. Szczawnica otoczona jest także przez wspaniałe rezerwaty przyrody i Pieniński Park Narodowy, które stanowią naturalne schronienie ogromnej różnorodności zwierząt i roślin. Bogactwo tutejszej fauny i flory zaspokoi oczekiwania nawet największych znawców przyrody.
http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl
tel. +48 (18) 540 04 20
Adres biura: 34-460 Szczawnica, Plac Dietla 5
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Łapsze Niżne położona jest w południowej części województwa Małopolskiego na Spiszu pomiędzy Podhalem a Pieninami, w malowniczym regionie, gdzie przez wieki ścierały się wpływy polskie, węgierskie, słowackie i wołoskie, stąd tez bierze się jej różnorodność przejawiająca się w bogactwie kulturowym, tradycjach, języku, stylu architektonicznym. W skład gminy wchodzi dziewięć sołectw; Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Kacwin, Niedzica, Niedzica-Zamek, Falsztyn, Frydman, Trybsz i Łapszanka. Każda spiska miejscowość posiada interesujące atrakcje, turystów przyciąga żywy folklor spiski. Oryginalny krajobraz, odrębne zwyczaje, stroje, styl architektoniczny, a wreszcie słynna stara warownia węgierska – Zamek Dunajec w Niedzicy nad Jeziorem czorsztyńskim to główne walory turystyczne. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą wędrować szlakami turystycznymi w Pieninach Spiskich i Magurze, aktywnie wypoczywać na rowerze, uprawiać sporty wodne na Jeziorze Czorsztyńskim a w zimie zjeżdżać na nartach ze stoku Polana Sosny w Niedzicy oraz w Kacwinie. Z tafli Jeziora najlepiej podziwiać piękno naszej przyrodniczej perełki jaką jest rezerwat przyrody „Zielone Skałki”. Z tej perspektywy również pięknie widać oba zamki; Zamek Czorsztyński oraz Zamek „Dunajec” w Niedzicy. Urozmaicone zaplecze noclegowe od gospodarstw agroturystycznych po komnaty zamkowe stanowi idealną bazę wypadową w pobliskie Pieniny, Tatry i Gorce. W roku 2010 Gmina Łapsze Niżne zajęła I miejsce otrzymując nagrodę Grand Prix w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski.
tel.: 18 265 93 10,
ul. Jana Pawła II 20, 34-442 Łapsze Niżne
Gmina Poronin
Gmina leży przy spływie Zakopianki z Porońcem (początek rzeki Biały Dunajec), 7 km na północny wschód od Zakopanego. Przez Poronin przebiegają: linia kolejowa i główna szosa (E-7) łącząca Zakopane z Krakowem, a także międzynarodowa droga nr 961 do polsko-słowackiego przejścia granicznego na Łysej Polanie.
Podstawowym źródłem dochodów mieszkańców jest turystyka. Gmina oferuje łącznie 10 tysięcy miejsc noclegowych. Stoki Galicowej Grapy i Pasma Gubałowskiego sprzyjają rozwojowi turystyki pieszej i rowerowej, a zimą narciarstwa zjazdowego i śladowego. Na terenie Gminy Poronin działa 20 wyciągów narciarskich, będących wła-snością prywatną. Trasy przy wyciągach są łatwe. Bliskość Tatr pozwala na uprawianie turystyki wysokogórskiej.
Urząd Gminy Poronin
ul. Józefa Piłsudskiego 5
34-520 Poronin
tel. 18 20 741 12
fax 18 20 741 92
Modrzewie Park Hotel*****
Modrzewie Park Hotel został wzniesiony w 1938 roku i jest miejscem tchnącym historią.
„Pod Modrzewiami” – willa wybudowana w 1938r. dla Marii córki właściciela uzdrowiska Adama Stadnickiego i jej męża Stefana Swieżawskiego – wybitnego profesora historii filozofii. Nazwa willi pochodzi od lokalizacji pensjonatu na zalesionej modrzewiem części parku zdrojowego. Projektantem budynku był inżynier Stanisław Dziewolski.
Nowocześnie zakomponowana bryła pensjonatu w stylu modernistycznym, otrzymała także popularne wówczas rozwiązania architektoniczne zaczerpnięte z budownictwa okrętowego. Pracami budowlanymi kierował Adam Korybut Woroniecki – dyrektor Zakładu Zdrojowego w Szczawnicy w latach 1931 – 1939. Wyposażenie do pensjonatu wykonały stolarnie w Nawojowej, warszawska firma „Jarnuszkiewicz” i zakład „Kumer i Torba” w Rabce. Budynek został oddany do użytku gości hotelowych wiosną 1939r.
Pomimo trudnych lat w czasie drugiej wojny światowej, zaraz po zakończeniu prac, Modrzewie Park Hotel bardzo szybko rozwinął skrzydła i stał się perłą wilegiatury i spotkań wszystkich tych, którzy pragnęli skorzystać z jego mikroklimatu, uzdrowiska, różnorodności wód leczniczych i dobroczynnych zabiegów. Podczas II wojny światowej w różnych okresach stanowił schronienie dla niezliczonej liczby polskich arystokratów, krewnych i znajomych Marii i Stefana Swieżawskich; dla wysiedleńców i uciekinierów z różnych stron Polski. Księga Domowa (księga gości) skrupulatnie przez lata, prowadzona przez Stefana Swieżawskiego, odnotowała nazwiska Czartoryskich, Krasińskich, Lubomirskich, Mańkowskich, Rylskich, Sapiehów, Sierakowskich, Starowiejskich, Zamoyskich i in.
Właściciele willi, tak jak i cała rodzina Adama Stadnickiego należeli do Armii Krajowej. W pensjonacie działał zakonspirowany punkt kontaktowy i przerzutowy dla żołnierzy AK.
Po zakończeniu wojny budynek podzielił los całego majątku rodziny Adama Stadnickiego, został skonfiskowany i upaństwowiony. Przez pewien czas funkcjonował pod zarządem Polskiego Czerwonego Krzyża, a potem jako szpital uzdrowiskowy. W r. 1998 powrócił w prawowite ręce właścicieli.
W 2005 roku André Mankowski, wnuk Adama Stadnickiego, postanawia zainwestować w posiadłość i tchnąć w budynek nowe życie. Jego celem jest stworzenie z Modrzewia wyjątkowego hotelu w tym, jakże niezwykłym sercu modrzewiowego lasu.
Potrzeba było kolejnych kilku lat pracy by dobrze znany pensjonat, noszący dziś nazwę Modrzewie Park Hotel, został na nowo rozplanowany, zagospodarowany, zmodernizowany, odnowiony i ponownie udekorowany. W efekcie prac, budynek powiększa się o centrum Wellness, basen i przestrzeń biznesową.
Pozostajemy do Państwa całkowitej dyspozycji i dołożymy wszelkich starań by spędzili Państwo z nami niezapomniane chwile.
tel. 18 540 04 04
Adres: 34-460 Szczawnica, Park Górny 2
Hotel Nawigator
Hotel Nawigator położony jest w Szczawnicy w województwie małopolskim. Szczawnica oddalona jest od Krakowa o zaledwie 110 km, czyli około półtorej godziny jazdy samochodem.
Do Szczawnicy można również dojechać autobusem. Szczawnica ma bezpośrednie połączenia dalekobieżne z Gorlicami, Katowicami, Krakowem, Lublinem, Rzeszowem, Sanokiem, Tarnowem, Warszawą i Zakopanem głównie za pośrednictwem prywatnych linii autobusowych.
W Szczawnicy, dzięki dużej liczbie połączeń lokalnych (prywatne linie busów) można z łatwością poruszać się po okolicy. Szczawnica posiada połączenia lokalne z Nowym Targiem, Nowym Sączem, Czorsztynem, Grywałdem, Jaworkami, Szlachtową, Krościenkiem n/D, Łapszami Niżnymi, Ochotnicą Górną i Sromowcami Niżnymi.
Hotel Nawigator posiada 30 miejsc parkingowych przeznaczonych dla gości hotelu.
http://www.szczawnicanawigator.pl
tel. 18 540 04 40
Adres: ul. Zdrojowa 28, 34-460 Szczawnica
Pensjonat Nowak
Pensjonat i Restauracja „Nowak” położony jest w centrum malowniczego regionu polskiego Spisza. Dogodna lokalizacja sprawia, iż obiekt stanowi doskonałą bazę wypadową nad Zalew Czorsztyński, zamki w Niedzicy i Czorsztynie, w Pieniny, Gorce, Tatry, jak również znany w całej Europie Spływ Przełomem Dunajec. Sezon letni dostarcza niezapomnianych wrażeń poprzez odbywające się imprezy kulturalno-rozrywkowe, dzięki którym turyści mogą zapoznać się z miejscowym folklorem.
Pomimo krótkiego okresu świadczenia usług noclegowych Pensjonat „Nowak” został laureatem w Plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2010”. Jest to dla nas ogromny zaszczyt oraz motywacja do dalszego podnoszenia jakości świadczonych usług.
tel. 18 262 89 64
Pensjonat i Restauracja „NOWAK”
ul. Długa 132
34-442 Łapsze Niżne
Willa Marta
Willa Marta to jeden z najciekawszych pod względem architektonicznym budynek Szczawnicy oraz miejsce o bogatej historii. To tutaj bywali: Ada Sari, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Lena Żelichowska. Wchodząc do Willi już w samym progu można odczuć powiew ciepła domowego ogniska.
Położenie Willi w samym sercu Uzdrowiska, obok Parku Dolnego, sprawia, że większość atrakcji turystycznych Szczawnicy jest w odległości kilkuminutowego spaceru, a Palenica wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Jest to więc doskonałe miejsce zarówno na rodzinny wyjazd, jak również dla osób poszukujących miejsca z niepowtarzalnym klimatem i atmosferą.
Doskonała lokalizacja, to jednak nie jedyny walor Willi Marta. Do dyspozycji gości Willa oddaje 19 pokoi, restaurację oraz czynny codziennie drink bar. Można tu również skosztować wyrabianych na miejscu pysznych domowych lodów i deserów. Atrakcją Willi jest także stylowa oszklona weranda, z której goście mogą korzystać przez cały rok. W sezonie letnim można wypocząć na przestronnym tarasie z pięknym widokiem na park, a ciepłe wieczory spędzić przy grillu, w specjalnie do tego przygotowanym miejscu.
Serdecznie zapraszamy!
tel. 18 262 22 70
Adres: ul. Główna 30, 34-460 Szczawnica
Willa Danusia
Willa Danusia to niezwykłe miejsce z bogatą historią. Ta piękna, zabytkowa, jodłowa willa pochodzi z końca XIX wieku. Na początku XX wieku została ona rozbudowana przez hr. Adama Stadnickiego, a następnie włączona w skład "Pensjonatu Zdrojowego", do którego należały również wille "Janina", "Litwinka" oraz "Warszawianka".Z okien i tarasów Willi roztacza się przepiękny widok na Plac Dietla.
Willa Danusia mieści się na stoku góry Bryjarki, w samym sercu Szczawnicy, jednego z najbardziej malowniczych zakątków Małopolski. To górskie uzdrowisko usytuowane jest zaledwie 110 km. od Krakowa. Budynek posiada świetną lokalizację, w najbliższym sąsiedztwie Placu Dietla.
tel. 18 540 04 30
Adres: ul. Plac Dietla 6, 34-460 Szczawnica
Dom wypoczynkowy "Vena"
Dom Wypoczynkowy Vena w Szczawnicy to kameralny, nowoczesny obiekt hotelowy położony w strefie uzdrowiskowej miasta Szczawnica. Wyjątkowość naszego obiektu polega na jego lokalizacji zapewniającej wspaniały widok na pasmo Pienin a zarazem bliskość obiektów uzdrowiskowych. Zapewniamy Państwu pobyt w komfortowych i funkcjonalnych pokojach urządzonych w nowoczesnym, eleganckim stylu oraz miłą i przyjazną atmosferę.
Budynek zaprojektowano i wybudowano według nowoczesnych standardów hotelowych. Wydzielone strefy przebywania gwarantują spokój i ciszę. Elementy i detale w stylu glamour nadają wnętrzom elegancki charakter.
Obiekt zarejestrowany przez Urząd Miasta Szczawnica pod nr 77
Współpracujemy z Przedsiębiorstwem Uzdrowisko Szczawnica, ze szkółkami narciarskimi, przewodnikami górskimi i przewoźnikami bus, a także firmą Meteor, właścicielem serwisu noclegowego meteor24.pl
Zapraszamy gości indywidualnych i niewielkie grupy zorganizowane przez cały rok.
tel. 18 262 25 37
F.H.U. GSM Stefan Gabryś
Dom Wypoczynkowy Vena
ul. Połoniny 4a
34–460 Szczawnica
Hotel NO NAME LUXURY
Czterogwiazdkowy NoNameLuxury Hotel&SPA to miejsce wyjątkowe. Położony w malowniczym zakątku Polski, w otoczeniu dzikiej przyrody jest oazą spokoju, w której można osiągnąć idealną równowagę ducha i ciała. Specjalność NoNameLuxury to odnowa biologiczna, głęboki relaks i kontakt z żywą naturą.
Zbudowany w nawiązaniu do tradycyjnego ludowego stylu ze świerkowych pni, zachwyca designerskimi wnętrzami: połączeniem surowego drewna, szkła, kamieni i lnu. Miesza się tu w doskonałych proporcjach tradycja i nowoczesność, minimalizm i luksus.
http://nonameluxuryhotelspa.com
ul. Leśna 46, 34-442 Łapsze Niżne
tel. +48 797 502 141, +48 797 502 131
Willa Dutka
Willa Dutka znajduje się w Szczawnicy, zaledwie 1 km od centrum miasta i wyciągu narciarskiego Palenica. Na miejscu do dyspozycji Gości jest ogród ze sprzętem do grillowania. Obiekt oferuje także duży taras słoneczny. W całym budynku można bezpłatnie korzystać z WiFi.
Każdy pokój wyposażony jest w telewizor i obejmuje część wypoczynkową. W pokojach znajduje się jadalnia z lodówką, przyborami kuchennymi oraz stołem. Prywatna łazienka wyposażona jest w prysznic lub wannę. Z okien roztacza się widok na góry i ogród. Dodatkowe udogodnienia obejmują pralkę, sprzęt do grillowania oraz część wypoczynkową na świeżym powietrzu.
Doskonałym miejscem na relaks w Willi Dutka jest taras. Goście mogą także korzystać z przechowalni sprzętu narciarskiego. Na miejscu i w okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki rowerowej.Obiekt zapewnia bezpłatny prywatny parking.
Skotnicka 3, 34-460 Szczawnica
tel. 18 262 23 91, 509 321 579
Café Helenka
Café Helenka usytuowana jest w samym sercu szczawnickiego uzdrowiska, w stylowym budynku na Placu Dietla. Kawiarnia jest subtelnym połączeniem współczesnego, wielokulturowego stylu, w którym tradycja i regionalne akcenty przeplatają się z nowoczesną estetyką i gustowną elegancją.
Café Helenka to doskonałe miejsce na lunch, obiad zakończony wspaniałym deserem, wieczorne spotkanie oraz uroczystości rodzinne i firmowe. Goście mogą delektować się tu smacznymi potrawami z międzynarodowego menu przeplatanego francuską nutą, a także szerokim wyborem aromatycznych kaw i herbat oraz pysznymi deserami, z których Café Helenka słynie. Codziennie szef kuchni przygotowuje kulinarną niespodziankę w postaci wyśmienitych zup, dań głównych, a także sałatek i deserów. W menu znajdują się również smakołyki przygotowane specjalnie z myślą o kulinarnych upodobaniach najmłodszych gości.
Aby w pełni poczuć atmosferę pienińskiego kurortu, goście Café Helenka mogą skosztować serwowanych specjałów na zewnętrznych tarasach kawiarni, z których rozciąga się urokliwy widok na Plac Dietla, wspaniałą fontannę oraz pobliskie zabytki pienińskiej architektury.
Tel.18 262 64 89
Adres: Plac Dietla 1, 34-460 Szczawnica
Restauracja Willa Marta
Jednym z atutów Willi jest wspaniała restauracja charakteryzująca się pięknym i oryginalnym wnętrzem, którego dopełnieniem jest stylowy kominek. To właśnie tutaj, w ciepłym blasku kominka można odpocząć i ogrzać się po całym dniu spędzonym na stoku lub po długim górskim spacerze. Goście restauracji mogą delektować się w niej wyśmienitymi daniami kuchni polskiej oraz regionalnymi smakołykami. Restauracja jest doskonałym miejscem na organizację przyjęć rodzinnych: wesel, komunii oraz chrzcin. Niepowtarzalną atmosferę spotkań firmowych oraz innych uroczystości zapewni biesiada przy lokalnych smakołykach i akompaniamencie kapeli góralskiej. W Restauracji do uroczystej kolacji może zasiąść do 80 osób, a podczas bankietów oraz przyjęć stojących - do 100 osób.
W sezonie letnim na gości czekają: weranda i taras, z których roztacza się piękny widok na Park Zdrojowy, oraz ogródek grillowy, które są wprost wymarzonymi miejscami do relaksu i miłego spędzania chwil w otoczeniu przyjaciół czy rodziny.
Domowe lody
Kto kiedykolwiek zasmakował lodów domowej produkcji tego nie trzeba dwa razy na nie zapraszać. Ktoś, kto jeszcze nie miał takiej okazji, to wiadomo, że nie zawitał w Willi Marta. W lodach wyczuwamy pasję, 100% naturalnych składników oraz długoletnie receptury. To wszystko nadaje lodom niezwykłą lekkość i bogactwo aromatu. Wyrabiane na miejscu lody oferowane są przez cały rok i zawsze zachwycają świeżością - jak w domu.
Na specjalne życzenie naszych klientów organizujemy:
- przyjęcia weselne
- przyjęcia komunijne
- chrzciny
- uroczystości rodzinne
- imprezy dla grup zorganizowanych
http://www.willamarta.pl/pl/restauracja
tel.18 262 22 70
Adres: Główna 30, 34-460 Szczawnica
Jazz Bar
Wnętrze pełne czarnego i czerwonego aksamitu, ciężkie zasłony, wygodne fotele i komfortowe sofy zapraszają gości Jazz Baru na relaks. W półmroku kabaretowej atmosfery Jazz Bar staje się idealnym miejscem na kolacje VIP, przerwy kawowe, a także spotkania biznesowe czy negocjacje. Wieczorne koncerty i występy muzyczne umilają czas spędzony w Jazz Barze.
Przeszklone drzwi, umieszczone się wzdłuż całej restauracji, wychodzą na przestronny taras otulony wysokimi modrzewiowymi drzewami. Jest to także idealne miejsce na koktajl lub późny aperitif.
Karczma Pienińska
Restauracja Karczma Pienińska została usytuowana w malowniczym zakątku Szczawnicy, na trasie Szczawnica - Krościenko. Łatwość dojazdu zachęca do odwiedzania nas o każdej porze roku.
Zapewniamy bogaty wybór dań w tym również regionalnych, a jako specjalność kuchni polecamy Jadło Pienińskie oraz Pstrąga Górskiego.
Dla naszych gości przygotowaliśmy 140 miejsc wewnątrz restauracji i 60 w ogródku przy karczmie. Organizujemy:
- biesiady,
- wesela,
- bale sylwestrowe
- oraz inne spotkania okazjonalne.
W soboty i niedziele zapraszamy naszych miłych gości na wieczory przy dźwiękach kapeli góralskiej, która nasyci duszę, a nasz szef kuchni zadowoli również podniebienia. U nas na zamówiony posiłek nie trzeba długo czekać, kelnerzy w strojach regionalnych zapewnią szybką, miłą i sprawną obsługę.
Oferujemy również obsługę grup, organizację spotkań okazjonalnych przy kapeli góralskiej.
http://www.karczma-pieninska.pl
tel.18 262 28 57
Adres: Główna 240, 34-460 Szczawnica
Zakład Przyrodoleczniczy - Inhalatorium
Zakład przyrodoleczniczy zaprasza do budynku "INHALATORIUM" gdzie świadczy zabiegi uzdrowiskowe nie tylko dla gości i kuracjuszy przebywających w naszych obiektach ale także dla gości i turystów odwiedzających Szczawnicę oraz dla jej mieszkańców.
http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl/pl/ambulatoryjne/zaklad-przyrodoleczniczy
tel. +48 (18) 540 04 23
Plac Dietla w Szczawnicy
XIX wieczny plac, którego nazwa pochodzi od imienia Józefowa Dietla, zasłużonego balneologa. W centrum placu stoi fontanna, popularna z pamiątkowych pocztówek. Naprzeciw fontanny znajduje się obelisk upamiętniający Józefa Dietla, obok którego biegnie zazieleniona alejka ze sztucznym strumykiem i pomniejszymi fontannami. Za fontanną znajduje się Muzeum Uzdrowiska, które pozwala nam zaznajomić się z historią Szczawnicy, jej tradycjami i obyczajowocią. Na lewo od fontanny mieci się willa "Pałac" w której znajduje się Muzeum Pienińskie z wystawą etnograficzno - historyczną regionu. We wschodniej częci placu znajduje się odrestaurowana, lecz z zachowaniem pierwotnego stylu architektonicznego Pijalnia Wód Mineralnych. Możemy tu skosztować szeciu leczniczych wód mineralnych. Powyżej pijalni, w Parku Górnym znajduje się zaprojektowana przez Józefa Szalaya neogotycka Kaplica Zdrojowa, naprzeciw której mieci się Muszla Koncertowa, gdzie w miesiącach letnich odbywają się koncerty. Idąc alejką obok pijalni po drodze natkniemy się na popiersie Józefa Szalaya, założyciela uzdrowiska Szczawnickiego.
Kinga Pienińska
Naturalna woda mineralna klasy Premium. Z ponad 100-letnią tradycją.
Czerpana ze źródeł usytuowanych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego.
W obrębie jednych z najczystszych gór Europy, o budowie geologicznej, działającej jak naturalny filtr. Z głębinowych źródeł Kinga Pienińska trafia wprost ze źródła do butelki, zachowując wszystkie walory stworzone przez naturę.
Ze względu na swoją średnią mineralizację, skład oraz niskosodowość może być pita bez ograniczeń zdrowotnych, ani wiekowych. Wyróżnia ją wyrazisty i orzeźwiający górski smak za który otrzymała trzy złote gwiazdki Superior Taste Award 2014.
Wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane przez International Taste & Quality Institute (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli, zrzeszający niezależnych Szefów Kuchni i Sommelierów, którzy są opiniotwórczymi liderami w dziedzinie smaku.
Wodę mineralną rodem z Pienin doceniają tak prestiżowe hotele i restauracje jak: hotele sieci Starwood Hotels & Resorts: Sheraton, sieć hoteli ACCOR: Sofitel, Mercure, Novotel, Orbisi Ibis, Hotel Polonia Palace oraz Hotel Bristol należący do The Luxury Collection Consierge– unikatowych, najpiękniejszych hoteli na świecie i wiele innych.
tel. (+48) 18 26 239 30
ZAKŁAD PRODUKCYJNY WODY MINERALNEJ:
GFT Goldfruct Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 129
34-450 Krościenko n/Dunajcem
Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawnicy
Pijalnia Wód Mineralnych znajduje się we wschodniej części Placu Dietla w stylowym „Domu nad zdrojami", wybudowanym przez Józefa Stefana Szalaya w 1863 roku. W 2002 roku budynek został zniszczony przez pożar, a Pijalnia została przeniesiona w inne miejsce.
Odbudowy „Domu nad Zdrojami" w jego historycznej lokalizacji podjęła się rodzina Mańkowskich. W 2008 roku budynek przy Placu Dietla został ponownie otwarty. Obecnie znajduje się tu przepiękna stylowa pijalnia sześciu wód mineralnych a na piętrze Galeria Pijalni Wód Mineralnych.
http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl/pl/leczenie-sanatoryjne/nasze-obiekty/pijalnia-wod
tel. +48 (18) 540 04 22
Adres: 34-460 Szczawnica, Plac Dietla 1
Sanatorium Papiernik
Budynek dzierżawiony o łącznej liczbie miejsc 120. Posiada pokoje 1- 2- i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy pokój posiada balkon i jest skierowany na południową stronę. Każde piętro posiada wydzielone miejsce do oglądania telewizji i kącik gospodarczy. W budynku znajduje się stołówka oraz zakład przyrodoleczniczy.
http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl/pl/leczenie-sanatoryjne/nasze-obiekty/sanatorium-papiernik
Sanatorium „PAPIERNIK”
os. POŁONINY 12
34-460 SZCZAWNICA
tel. 18 540 04 38
Sanatorium Hutnik
Sanatorium "Hutnik" położone na szczycie Parku Górnego. Lasek modrzewiowy, prowadzący do "Hutnika", z piękną cisową aleją, zachęca do spacerów w wysyconym kojącymi zapachami otoczeniu. Większość pokoi posiada balkony na stronę południową, z których podziwiać można malowniczą okolicę. Ponadto oferujemy bogate możliwości spędzania wolnego czasu, zarówno w budynku sanatorium, jak i w samej Szczawnicy, a także w najbliższej okolicy.
http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl/pl/leczenie-sanatoryjne/nasze-obiekty/sanatorium-hutnik
Sanatorium „HUTNIK”
ul. POŁONINY 13
34-460 SZCZAWNICA
tel. 18 540 04 50, 18 540 04 38
Serwis "Góral info"
Intenetowy Serwis Informacyjny Podhala,Orawy, Spisza i Pienin Góral Info "Góral Info"
Bezpłatna Gazeta Lokalna "Góral Info Extra"
e-mail: redakcja@goral.info.pl
Wydawca:
DRI
Podczerwone 131a
34-470 Czarny Dunajec
Redaktor naczelny: Piotr Duraj
Telefon interwencyjny: 730999041
Stadnina koni "RAJD"
Stadnina Koni „Rajd" jest częścią grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica a także Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanym przez PTTK. Stadnina znajduje się w odległości zaledwie 6 kilometrów od Szczawnicy, w malowniczych Jaworkach.
Goście Stadniny Koni „Rajd" mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej i rekreacyjnej. W Stadninie prowadzona jest, pod bacznym okiem profesjonalnych instruktorów, nauka jazdy od podstaw a także zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni.
Piękno otaczającego stadninę rezerwatu przyrody można podziwiać o każdej porze roku. Dla grup oraz dla indywidualnych klientów organizowane są: rajdy, przejażdżki konne i spacery a zimą - kuligi z pochodniami. W stadninie odbywają się również spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Prowadzone są tam również zajęcia z hipoterapii.
Tel.18 262 16 00
Adres: Biała Woda 17b, 34-460 Jaworki