Aktualności

Muzyczna Owczarnia: SETA

Już w najbliższy piątek, 28 października, w Muzycznej Owczarni wystąpi zespół SETA. Serdecznie zapraszamy.

Miłośników klimatów Krainy Łagodności zapraszamy 28 października na koncert z okazji 40. urodzin wrocławskiego zespołu Seta, którego Gościem będzie zespół MIKROKLIMAT.
Zespół SETA powstał we Wrocławiu w 1976 roku. Jesienią tego samego roku zadebiutował na scenie Środowiskowego Przeglądu Piosenki Turystycznej we wrocławskim "Pałacyku". Debiut był bardzo udany, a zespół wygrał przegląd. Od tamtego czasu piosenki Sety zaczęły wędrówkę po turystycznych szlakach. Zespół ma w swoim dorobku wiele przebojów, które na stałe zagościły w śpiewnikach i przy ogniskach.

Najbardziej znane piosenki Sety to: "Beskid", "Przerwa w podróży", "Ballada o św. Mikołaju", "Październik", "Wody tatrzańskie", "Modlitwa wędrownego grajka", "Tęsknica".
Duża część repertuaru to piosenki Andrzeja Wierzbickiego, który przez kilka lat był członkiem Sety. W tym czasie jego piosenki zyskały popularność i charakterystyczne aranżacje.

https://www.youtube.com/watch?v=QzOOpkcAZi0

Autorami setowych piosenek są również Andrzej Mróz i Stanisław Gola, którzy założyli zespół. Kilka piosenek zjawiło się w Secie z kimś, kto zagościł w zespole na pewien czas, a odchodząc pozostawiał piosenki w dobrych rękach. Do tych należą "Pamiątka ze spływu" i „Jesienna dziewczyna". „Zgubione marzenia" Wojciecha Jarocińskiego i „Niezapominajka" Krzysztofa Szczuckiego to piosenki, z którymi Seta zaprzyjaźniła się przez lata, a autorzy nie mają nic przeciwko tej przyjaźni.

Obecny skład zespołu: Beata Jelonek, Stanisław Gola, Wojciech Krasecki, Krzysztof Mizgalski, Andrzej Mróz, Kazimierz Nowiński i Stanisław Rogowski.
Zespół w 2006 roku wydał płytę pt. "SETA", na której znalazły się 24 piosenki.

Zespół MIKROKLIMAT powstał w 1994 roku, jednak początek artystycznej działalność członków zespołu przypada na rok 1974. Wówczas zadebiutowali oni w Szklarskiej Porębie na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej, zdobywając laury tego festiwalu. Z tamtych lat pochodzą takie piosenki zespołu, jak: "Niedogotowana manna", "Mokro", "Błękitny czas", "Za potarganym zbożem". Na kilku płytach, które nagrał Mikroklimat znaleźć można wiele znanych utworów, które często pojawiają się w turystycznych śpiewnikach, a na koncertach zespołowi towarzyszy rozśpiewana publiczność.

https://www.youtube.com/watch?v=yTwJCYfE9WQ&index=2&list=PLFDA8C06300C667A6

Obecny trzon zespołu tworzą: Barbara Sobolewska – Szczycińska (wokal) i Stanisław Szczyciński (pianino i wokal). W tym składzie zespół wystąpi w Muzycznej Owczarni. Artyści sami o sobie mówią: "Jako zespół gramy piosenki balladowe, piosenki w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Nasza specjalność to piosenka pozytywna."
I taki też będzie wieczór z Setą i Mikroklimatem.

Aktualny numer

Dołącz do nas