Aktualności

CIEKAWY WYKŁAD: Erologia, czyli nauka o błędach

Wykład "Jak nie popełniać błędów - w życiu osobistym, w związku, w biznesie?" prowadzi dzisiaj w Dworku Gościnnym Bogdan Wawrzyńczyk. Serdecznie zapraszamy.
Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >
Erologia – nowa dziedzina nauki wywodząca się z filozofii i prakseologii (twórca – prof. Tadeusz Kotarbiński).Zajmuje się istotą "błędu myślenia" samego w sobie, w życiu osobistym, rodzinnym, pracy zawodowej, biznesie oraz w oddziaływaniach masowych. Zakres badań obejmuje elementy wiedzy z zakresu filozofii, etyki, prakseologii, socjologii i psychologii, szczególnie psychologii rozwoju osobowości i komunikacji interpersonalnej oraz marketingu.

Na spotkaniu będziemy szukać odpowiedzi na pytania "Dlaczego i gdzie najczęściej popełniamy błędy w życiu osobistym? Dlaczego tkwimy w błędach, które rujnują nam i innym życie?". Dotkniemy tematu, kultury komunikacji – podstawowego warunku udanego związku i sukcesów osobistych.

Bogdan Wawrzyńczyk - doradca d/s promocji i rozwoju kultury, psychologii kontaktów międzyludzkich. Znawca kultury, historii i geografii Polski. Podróżnik.Studiował nauki pedagogiczne na Wydziale pedagogiki kulturalno- oświatowej WSP w Bydgoszczy. Ukończył także Wydział Nauk Humanistycznych i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Zarządzania i Marketingu - Francuski Instytut Zarządzania w Warszawie. Zajmował się dydaktyką - nauką o sposobach i formach przekazywania wiedzy w CMKP, w Warszawie. Jego naukową pasją jest nowa dziedzina wiedzy - EROLOGIA - nauka o błędach w myśleniu, działaniu i postrzeganiu rzeczywistości. Autor artykułów m.in z zakresu estetyki i poradnictwa. Autor i organizator wystaw prezentujących najpiękniejsze miejsca w Polsce.

Aktualny numer

Dołącz do nas