Aktualności

NOWY NUMER: Notka od redaktor naczelnej!

Lada dzień ukaże się nowy numer magazynu Polski Region Pieniny. Będzie on poświęcony dumie naszego regionu, a więc kajakarstwu górskiemu. Już teraz można zamówić nowy numer. Serdecznie zapraszamy.

Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->

Szanowni Państwo!

W numerze, który oddajemy w Państwa ręce, sporo będzie o odwadze, determinacji i twardym charakterze. O emocjach, nadziejach i marzeniach, które - jeśli zrealizowane są trzy pierwsze warunki - w stu procentach się spełniają. Będzie o ciężkiej pracy, bolesnych kontuzjach i odrobinie szaleństwa albo jak kto woli, fantazji, potrzebnej do osiągnięcia zamierzonych celów.

Słowem, będzie o kajakarstwie - sporcie ludzi wytrwałych, pewnych siebie i swoich umiejętności.
Mało kto wie, że Pieniny to mekka polskiego kajakarstwa. To stąd pochodzą olimpijczycy i złoci medaliści w tej dziedzinie sportu. To tu wychowują się ludzie, którzy nie boją się rzucić w lodowatą kipiel górskiej rzeki, by zmierzyć się z jej siłą i nieobliczalną naturą.

A wszystko za sprawą bliskości Dunajca oraz flisackich, a teraz już także kajakarskich tradycji regionu. Kuszący szum nurtu Dunajca i sukcesy „kolegów z podwórka” skutecznie rozbudzają wyobraźnię kolejnych pokoleń mistrzów, nic więc dziwnego, że w Szczawnicy i Krościenku droga z kołyski do kajaka jest oczywista, choć wcale nie prosta.

Panie, Panowie, w tym numerze z przyjemnością pochwalimy się i przedstawimy Państwu prawdziwy skarb tego regionu, czyli ludzi, którzy mają odwagę marzyć o rzeczach wielkich, mają odwagę po nie sięgać i umieją z klasą zwyciężać.

Beata Sabała-Zielińska
Redaktor Naczelna

Aktualny numer

Dołącz do nas