Aktualności

Koncert w Kinie Pieniny!

Serdecznie zapraszamy na koncert multintrumentalistów Janusza Kasprowicza oraz Stanisława Marinczenko, który już w najbliższy poniedziałek, 13 lipca, odbędzie się w Kinie Pieniny w Szczawnicy.


Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->
Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca, tłumacz i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor artystyczny pierwszego w kraju cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2010 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” oraz wrocławskiego festiwalu „Pieśniarze Niepokorni”.

Specyficzna, męska, chropowata barwa głosowa Janusza Kasprowicza wprowadza słuchaczy w inne, odmienne od serwowanych przez większość stacji radiowych, klimaty muzyczne.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, t. j. akordeon, buzuki, gitara basowa, mandolina i oczywiście gitary, zmienianie przez wykonawców, głównie Stanisława Marinczenko podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.

W programie:

Utwory Włodzimierza Wysockiego, Toma Waitsa, rosyjskie pieśni błatne oraz piosenki autorskie, napisane przez Janusza Kasprowicza do własnych tekstów oraz wierszy Czesława Miłosza i Władysława Broniewskiego.

Aktualny numer

Dołącz do nas