Aktualności

KONCERT GWIAZDY JAZZU: KEVIN MOHOGANY

Obdarzony zmysłowym, ciepłym barytonem, uwodzi także elegancją, wdziękiem i wyśmienitym jazzowym feelingiem - Kevin Mohogany - już w 20 lipca wystąpi w Szczawnicy.

JAZZ BAR
20 lipca (poniedziałek), godz. 20:00
Wstęp: 40 zł
Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->


Obdarzony zmysłowym, ciepłym barytonem, uwodzi także elegancją, wdziękiem i wyśmienitym jazzowym feelingiem.

Kevin Mahogany jest kwintesencją mistrza jazzowej wokalistyki. Z równym powodzeniem odnajduje się w wielu stylach muzycznych – od bebopu, poprzez bluesa, po swingujący jazz.
Kevin Mahogany to jedna z najpopularniejszych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej. Edukację muzyczną rozpoczął jako saksofonista i klarnecista. Studiował także grę na fortepianie, natomiast śpiewać zaczął na prestiżowym uniwersytecie Baker University w Kansas City, gdzie otrzymał tytuł doktorea honoris cauza. Po ukończeniu studiów założył dwa zespoły – Mahogany i The Apollos, cieszące się w latach 80. dużą popularnością, które bazowały na R&B, jazzie i klasyce muzyki soul lat 60.

W 1993 roku ukazał się debiutancki album wokalisty Double Rainbow, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę. W latach 1995-2001 Mahogany związał się z wytwórnią Warner Bros, dla której nagrał wiele znakomitych albumów: Kevin Mahogany, Another Time, Another Place, My Romance, Portrait of Kevin Mahogany.
Kevin Mahogany pojawił się w filmie Roberta Altmana „Kansas City", grając bohatera inspirowanego postacią Big Joe Turnera. Wystąpił także w „Malpaso Eastwood After Hours" Clinta Eastwooda w Carnegie Hall.

Aktualny numer

Dołącz do nas