Aktualności

Pieniny info: Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny z wizytą na Dniach Młodego Obywatela

1 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D odbyły się Dni Młodego Obywatela organizowane w ramach projektu Coaching obywatelski.

Podczas projektu, którego celem jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego swoją dotychczasową działalność a także plany na przyszłość zaprezentowała także grupa LGD Gorce-Pieniny.

W imieniu Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny Wiceprezes Stowarzyszenia Pani Krystyna Kubik zaprezentowała młodym obywatelom szeroką działalność organizacji a także przedstawiła możliwości, jakie niesie wraz z sobą zaangażowanie w pracę LGD.

- Jako organizacja współpracowaliśmy z młodzieżą szkoł średnich na terenie naszego obszaru poprzez badanie ankietowe i konsultacje dot. rozwoju naszego obszaru pienińsko-gorczańskiego. Z przeprowadzonych konsultacji społecznych wynika, iż największa nadzieja rozwoju regionu tkwi w ludziach młodych. W związku z powyższym w strategii ujęto realizację działań edukacyjno-informacyjnych dla dzieci i młodzieży (w ramach operacji własnych). Dodatkowo w ramach projektów współpracy założyliśmy w LSR m.in. realizację zadań wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, w których bardzo chętnie widzielibyśmy młodzież – mówiła Wiceprezes Krystyna Kubik.

W programie Dnia Obywatela zaprezentowano także projekty inicjatywy obywatelskiej przygotowane przez uczniów podczas I etapu (warsztatów) a także przeprowadzono debatę oksfordzką z udziałem uczniów liceum. Realizatorem projektu była Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.

źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas