Aktualności

Pieniny Info: Włoscy artyści na scenie szczawnickiego kinoteatru Pieniny

Wspaniałe widowisko, gra teatralna, taniec a przede wszystkim akrobatyka na najwyższym poziomie w wykonaniu małych i dużych artystów z Novary we Włoszech wzbogaciła sobotnią ofertę rozrywkowo-kulturalną Szczawnicy.

To była prawdziwa mieszanka sztuki cyrkowej, akrobatyki, teatru, tańca i iluzji. Mimo, że szczawnicka publiczność nie dopisała spektakl był godny obejrzenia. Na scenie zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli z włoskiego miasteczka w północno-zachodniej części kraju.

Włoska Szkoła Akrobatyki i Teatru „Dimidimitri" gościła w Szczawnicy nie pierwszy raz. Wcześniej w 2013 roku porozumieniem pomiędzy Miastem i Gminą Szczawnica utworzona została filia włoskiej szkoły, która miała kształcić dzieci, młodzież oraz zainteresowanych dorosłych w umiejętnościach akrobatycznych, żonglerce i aktorstwie. Była to pierwsza tego typu szkoła na terenie powiatu nowotarskiego a jej powstanie było skutkiem współpracy szczawnickiej i włoskiej młodzieży. W zajęciach wzięło wtedy udział około 50 osób.

Włoski temperament, humor sytuacyjny i zabawa - to obejrzeliśmy w niemal dwugodzinnym przedstawieniu w sobotni wieczór. Na spotkanie zaprosił Miejski Ośrodkek Kultury w Szczawnicy wraz z grupą Dimidimitri.

więcej na: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas