Aktualności

Zaszalay w Pieninach - Wskazówka na środę w ramach gry ulicznej

Rok 2016 w Szczawnicy jest ogłoszony Rokiem Szalayowskim. Obecnie trwa w mieście gra Zaszalay w Pieninach, której regulamin i wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.zaszalay.pl. Na prośbę Organizatora podajemy wskazówkę nr 3.

3. Napięcie rośnie! Śledczy deptają sprawcom zuchwałego napadu w Szczawnicy na skarb Szalayowski po piętach. Udało im się otoczyć zbiegów w ruinach Zamku św. Kingi w Pieninach. Doskonale wyszkoleni komandosi przypuścili atak z powietrza (słyszalne były krążące w nocy w ostatnim czasie nad Szczawnicą i okolicą helikoptery, co zostało podane do publicznej wiadomości jako ćwiczenia okresowe WOP). Nie zdążyli! Złodzieje skorzystali z tajnego przejścia lochami zamku, biegnącymi aż pod lustrem Jeziora Czorsztyńskiego i musieli wyjść w okolicy Zamku Dunajec w Niedzicy. Złoczyńcy zaczęli swoistą „zabawę” ze służbami porządkowymi. Pozostawili na jezdnie tuz przed zamkiem napis:

„OKSIWZNAN OGEJ”

Jeśli ktoś potrafi pomóc Policji w odczytaniu kolejnej wskazówki prowadzącej do odnalezienia bezcennego skarbu Józefa Szalaya, proszony jest o skontaktowanie się z redakcją portalu pieninyinfo.pl

Następne wieści dotyczące przebiegu sprawy w czwartkowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego

Aktualny numer

Dołącz do nas